Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napięcie zostaje na USB po wyłączeniu komputera

02 Lis 2008 15:29 11753 22
  • Poziom 19  
    Witam
    Czy ktoś sie orientuje w jaki sposób można wyłączyć napięcie pozostające na usb po wyłączeniu komputera na płycie GIGABYTE MOdel G33-DS3R?
    Oszukałem sie w biosie ale nic nie znalazłem
    z forum dowiedziałem sie tylko ze jest to prawidłowe
    prosze o informacje
  • TermopastyTermopasty
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Najprostrzym sposobem jest wyłączanie listwy zasilającej, jest to też oszczędność energii, ponieważ zasilacz bez względu na to czy komputer jest włączony czy też nie "zjada" prąd, przy wyłączonym komputerze prawie tyle samo co przy włączonym.

Moderowany przez jankolo:

Za napisanie kardynalnej głupoty o poborze mocy przez zasilacz włączony i wyłączony nagradzam kolege ostrzeżeniem

• TermopastyTermopasty
  • Poziom 11  
    Jedyne co przychodzi mi do głowy to wyciagnac przewód zasiljący bac uzyc wyłacznika na zasilaczu (o ile go ma).

A czy mozna wylaczy napiecie dla usb w biosie to niestety sie nie spotkalem. Aczkolwiek ktos moze tak ...
  • Poziom 11  
    Tu jest prosty schemat listwy która automatycznie się wyłączy po wyłączeniu komputera. Badane jest napięcie na USB, jeśli niskie, to listwa jest odłączana. I tu pojawia się pytanie czy niskie = brak napięcia, czy nie koniecznie? bo jeśli tak to nie przejdzie u ciebie gdyż na USB masz napięcie non stop.

Podobną listwe - gotową widziałem w sprzedaży na allegro.
    http://www.elportal.pl/pdf/k14/56_13.pdf
  • Admin grupy komputery
    Darck napisał:
    tu jest prosty schemat listwy która automatycznie się wyłączy po wyłączeniu komputera. Badane jest napięcie na USB, jeśli niskie, to listwa jest odłączana. I tu pojawia się pytanie czy niskie = brak napięcia, czy nie koniecznie? bo jeśli tak to nie przejdzie u ciebie gdyż na USB masz napięcie non stop.

podobną listwe - gotową widziałem w sprzedaży na allegro.

Gdzie niby jest ten schemat ? Ja go nie widzę .
  • Poziom 19  
    Myślałem, że może da się to wyłączyć w biosie, a listy na wyłącznik nie posiadam. W takim razie będę musiał żyć z napięciem na USB.
  • Poziom 19  
    Marcin230 napisał:

:arrow: Dj.McG
    Zasilacz nie posiada wyłącznika?

Posiada, ale nie chce mi się z tyłu go wyłącząć choć jest to sposób!
  • Poziom 19  
    Wiem o tym, ale uważam, że przy wyłączonym komputerze zasilacz pobiera znacznie mniej mocy jak włączonym i są to śladowe ilości.

Co do mojego lenistwa to chodzi o to, że mam bezprzewodową klawiaturę i świeci się całą noc dioda na tyle mocno, że na początku mnie to wkurzało, ale teraz juz się przyzwyczaiłem.
    Chyba jednak zacznę wyłączać napięcie na zasilaczu.
  • Poziom 33  
    A klawiatury to się nie wyłącza? Urządzenia bezprzewodowe posiadają wyłącznik, lub same się wyłączają po określonym czasie "bezruchu". Popatrz w instrukcji do klawiatury.

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    mariuszp19 napisał:
    A klawiatury to się nie wyłącza? Urządzenia bezprzewodowe posiadają wyłącznik, lub same się wyłączają po określonym czasie "bezruchu". Popatrz w instrukcji do klawiatury.

Pozdrawiam

Jak by sie dioda wyłaczała to bym raczej nie pisał tematu
  • Poziom 27  
    Dioda świeci się na klawiaturze, czy odbiorniku? Miałem podobny problem z bluetoothem, odłączanie nie wchodzi w rachubę z różnych przyczyn. Zastawiłem diodę... ;)
  • Poziom 19  
    Na klawiaturze nie mam diody tylko odbiorniku, każde urządzenie po wyłączeniu komputera podpięte pod USB po prostu działa np:
    bluetooth swieci. Czy moja klawiatura sterująca m-audio.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Marcin230 napisał:

:arrow: Dj.McG
    Zaklej diodę kawałkiem taśmy izolacyjnej.

Teraz to mnie rozbroiłeś
    Pomogł dla ciebie!! :shii:
  • Admin grupy komputery
    Jeśli już takie dziwaczne pomysły wdrażacie w życie to podam wam mój sposób na rozwiązanie tego napięcia na portach USB .
    U mnie na płycie Gigabyte też nie mam możliwości wyłączenia zasilania USB , więc wszystkie stałe urządzenia które mam podpięte do gniazd USB - czyli , nadajnik klawiatury , nadajnik myszki , oraz awaryjna myszka na kablu i kamerka internetowa podpięte są do osobnego śledzia USB , ale kabelki zasilające podpięte mam nie do płyty gł a do molexa. Dzięki temu po wyłączeniu komputera zasilanie wyłącza się automatycznie na w/w urządzeniach .
  • Poziom 11  
    Czy takie rozwiązanie daje więcej niż 500mA na USB?
  • Admin grupy komputery
    Darck napisał:
    czy takie rozwiązanie daje więcej niz 500mA na USB?

Oczywiście. Na molexach może być napięcie od kilku do kilkudziesięciu amper, w zależności od zasilacza.
  • Poziom 24  
    Takie rozwiązanie jest niebezpieczne bo na USB idzie parktycznie kilka Amper więc można nawet spalić zasilacz w ten sposób jak podłaczymy uszkodzony sprzet.
  • Admin grupy komputery
    bomber napisał:
    takie rozwiązanie jest niebezpieczne bo na usb idzie parktycznie kilka Amper więc można nawet spalić zasilacz w ten sposób jak podłaczymy uszkodzony sprzet.

Jestem tego świadomy - dlatego też zasilanie podłączyłem przez filtry, o czym nie wspomniałem - ale cieszę się że ktoś to zauważył. :)