Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Certyfikat - czyli potwierdzenie wlasnych umiejetnosci

02 Lis 2008 16:48 1183 6
  • Poziom 25  
    Pierwsze o co chcialem zapytac to jakie waszym zdaniem certyfikaty warto teraz wybierac? Na pewno znajdzie sie kilka osob ktore maja certyfikaty i widza ze bez nich czegos by im w pracy prakowalo, np. podwyzki :)

Kolejna rzecz to materialy na ktore warto zwrocic uwage. Wiadomo ze na miejscu 1 sa ksiazki napisane specialnie do egzaminu ale jest sporo darmowych materialow i testow w sieci ktorymi mozna sie posilic. Prosil bym o ich wskazanie, jesli ktos z takowymi sie spotkal.

Jeszcze jedna sprawa czy spotkaliscie sie z firmami, instytucjami ktore za darmo certyfikuja chetne osoby? Sam spotkalem sie z tym jeden raz. Firma RINF i szkolenie z jezyka C++ zakonczone otrzymaniem certyfikatu.

Jesli chodzi o linki to sam moge podac jeden.

Certyfikat z PHP: http://www.zend.com/en/services/certification/
    Test-Online: http://www.zend.com/store/education/certification/self-test.php
  • Poziom 18  
    http://www.brainbench.com/
    Większość certyfikatów, które dają sa po 50$,
    część po 25$, a powiedzmy co 10 jest za FREE.
    A ponieważ jest tego tam dosyć dużo więc może znajdziesz
    coś co Cię zainteresuje.
    Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sam mam kilka certyfikatów z brainbencha (wygrałem kiedyś roczną subskrypcję) i powiem, że nie są łatwe do zrobienia. Jako certyfikaty wydawane po teście online (bez nadzoru) mają pewnie niedużą wartość - regulamin otwarcie zezwala na korzystanie z manuali. Bez nadzoru nie ma gwarancji czy to dana osoba zdawała test, czy nie. Nie wiem, czy pracodawcy je honorują, bo jeszcze nie miałem okazji sprawdzić ;)

one_eddie: bądźmy poważni - po co komu certyfikat z PHP? ;)

Pozdrawiam,
    Dr.Vee
  • Poziom 18  
    Sprawa dyskusyjna odnośnie certyfikatów bez nadzoru. Bo mozna to też ująć to z tej strony, że jeśli jesteś w stanie z manualem w ręku zrobić taki test to znaczy, że wiesz co gdzie i jak. Czyli pojęcie masz.
    A reszta wyjdzie w pracy podczas kodowania.
    W sumie pracodawca liczy na efekt. A czy z manualem czy bez to co za różnica. W końcu tak naprawde jaki jest sens znać wszystkie funkcje na pamięć. Ważne wiedzieć gdzie są i jak je zastosować.
    Pozdrawiam
    P.S. Oczywiście jest to tylko moje skromne zdanie
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Z jednej strony to prawda - tak się pracuje, więc test to odzwierciedla. Problem w tym, że w wielu pytaniach wystarczy przetestować "na kompie" żeby wybrać prawidłową odpowiedź.

Z drugiej strony ciężko zabronić korzystania z pomocy w teście online ;) Więc jakoś trzeba uzasadnić pozwolenie...

Pozdrawiam,
    Dr.Vee
  • Poziom 25  
    Przy staraniu sie o posade trzeba przekonac osobe rekrutujaca ze warto dac nam szanse, jesli ta osoba ma goscia z certyfikatami i bez wezmie tego z. Rozmawialem wielokrotnie z takimi osobami wiec wiem, pozatym ja sam proces certyfikowania uwazam za doskonaly bodziec do nauki. Inna wazna sprawa jest to ze w pracy mozna wycisnac za to jakas podwyzke. Choc to nie jest regula. Dzieki za linka dzisiaj sprawdze.
  • Poziom 31  
    Z tego co słyszałem od starszych znajomych to dosyć poważane są MCP MCSE i te CISCOwe [CCNA itp].
    Jakie to ma odzwierciedlenie w praktyce? Nie wiem. Znaczna większość znajomych potwierdza, że dzięki MCP dostali się do pracy.

Pozdrawiam.