Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens C75 - tylko beep, czarny ekran, biały ekran.

02 Lis 2008 17:16 2762 21
  • Poziom 15  
    Witam
    Dzisiaj mój telefon siemens c75 zaczął wariować. Dostałem SMS i postanowiłem go odczytać. Na wyświetlaczu nic nie wyskoczyło po prostu ekran był czarny.Wyłączyłem go poczekałem chwile i go włączyłem.Na ekranie nic się nie pokazało całe biało.Myślałem że trzeba docisną porostu wyświetlacz i będzie ok.Po rozkręceniu wyczyściłem styki od wyświetlacza i spróbowałem telefon uruchomić bez składania. przycisnąłem baterie i go włączyłem. Ekran na chwile stał się biały po czym telefon się wyłączył.Od tej pory przy próbie włączenia go jest tylko sygnał dźwiękowy" beep" i nic zero reakcji.Czy wizyta w servisie gsm jest konieczna czy da się to jakoś naprawić. Dodam jeszcze że telefon miał wgrane nie oryginalne oprogramowanie tylko jakieś inne że telefon na mp3 i inne dodatki.
  • Poziom 33  
    Myślę, że doktor Martech go uzdrowi :wink:
  • Poziom 15  
    Doktor Martech ??? Co to to jakiś flasher??
  • Spec od GSM
    andrzejf14 napisał:
    Doktor Martech ??? Co to to jakiś flasher??

http://www.martech.pl/

Zanies telefon lepiej do serwisu, wgranie nowego epprom + naprawa, powinny pomoc.
  • Poziom 15  
    a czy taka naprawa może być droga.nie wiem czy jest sens naprawiać to czy może lepiej kupic jakieś inny telefon
  • Poziom 12  
    Myśle że więcej jak 30zł nie zapłacisz za tą usługe.
  • Poziom 15  
    Aha dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi.Jutro zaniosę do serwisu.
    Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzieki
  • Poziom 2  
    dodam do tego co koledzy pisali że to częsta przypadłośc Siemensów i będziesz często odwiedzał servis.pozdrawiam
  • Moderator - GSM
    Nie taka częsta jeśli kość flasha nie siadła to do naprawienia w domu. Wystarczy wgrać FF i przeliczyć klucze.
  • Poziom 15  
    tylko niestety ja nie mam sprzetu do tego.Jedyno co mam to kabelek usb lutownice i programowanie na plytce:(
  • Moderator - GSM
    Potrzebujesz program x65 flasher i PapuaUtils i kabel serwisowy.
    Programy znajdziesz tu
    http://forum.siemensiak.pl/viewforum.php?f=9
    Kabel możesz przerobić.
    O kabelkach masz tu
    http://www.siemensiak.pl/artykuly,kable.html
  • Poziom 15  
    dzięki za dobre intencje ale nie będę ryzykował jeden błąd i spierdzile całkiem telefon, kabel a to taniej mnie wyjdzie zaniesienie do servisu.A jeszcze jedno pytanko czy przy tej naprawie będzie wgrywany nowy soft?? Nie chciałbym żeby był wgrywany oryginalny gdyż tam mam jakiś taki fajny z mp3 i innymi bajerkami
  • Poziom 15  
    Aha.Właśnie zauważyłem że mam płytkę z programami którą dostałem z telefonem.Są tam te programiki co mówiliście. Czy jeżelibym wrzucił screena z listą tych programów to czy powiedzielibyście mi czy mogę z tym coś nawojować. A i czy jeżeli coś by było nie tak z kablem(nie tak zlutowany) to może coś się stać z telefonem. Naprawiłem już parę telefonów używając samej lutownicy wiec co nieco wiem o komórkach.
    Siemens C75 - tylko beep, czarny ekran, biały ekran.
  • Moderator - GSM
    Napisz jaki masz kabel DCA 510 czy DCA 140 ,jeśli we wtyczce jest trzy kabelki to kabel serwisowy.
    Musisz wykonać te procedure.
    http://forum.siemensiak.pl/viewtopic.php?t=32927
    Jeśli po tym telefon nie wstanie to musisz wgrać nowy soft i jeszcze raz to co podałem.
    Kody musisz odczytać poprzez zrobienie TP.
  • Poziom 15  
    Ale mam go przerabiać na serwisowy bo jeżeli to nie ten to mogę kupi inny.Tego kabla i tak nie mam przy sobie tylko porzyczylem ale mogę w ciągu dnia mieć.
  • Poziom 15  
    Dobrze. mam kabelek i co dalej. Wdzięczny bym był jak by jakiś specjalista dał swoje gg i pokierował mnie jak to robic

Dodano po 3 [godziny] 59 [minuty]:

6931019 to moje gg.Jeżeli ktoś sie zajmuje tym na codzień prosze o pomoc i odpowiedz na podany numer gg. Fleszować się telefon nie chce soft wgrac też się nie chce
  • Poziom 15  
    Witam
    Telefonik po full fleshu wstał i działa tylko jest jeden mankament czy moge teraz wgrac softa bo nie działa wyswietlacz nie rozlał sie ale jak włacze to jest tylko białe tło. Z telefonu można wszystko robic. Czy ten wyświtlacz można jakoś naprawi czy mam kupowac na allegro drugi??
  • Warunkowo odblokowany
    kontrast martechem ustaw.
  • Poziom 15  
    Włsnie o tym czytałem na forum ale ja nie mam marcheta. mam kabelek usb tylko. dzisiaj koleś robil mi ff. Dodam że wczesnniej od tego zaczedły sie proplemy więc to chyba nie winna softu a czy w papu można to ustawic bo coś na forum takiego pisało