Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus FC2520S problem z ciepłą wodą użytkową

02 Lis 2008 17:25 7140 18
 • Poziom 2  
  Witam.Dwufunkcyjny piec gazowy nie przełącza sie na ciepłą wodę uzytkową. Pomimo tego że c.o. jest wyłączone piec ogrzewa grzejniki a nie grzeje wody uzytkowej. Rozebrałem i wyczyściłem zawór trójdrogowy ale to niczego nie zmieniło. Cewka zaworu wydaje sie byc sprawna gdyż słychac jak sie załącza. Proszę o pomoc.
 • Poziom 12  
  Czyli po odkręceniu wody w kranie piec normalnie się załącza?
 • Poziom 2  
  Nie, w ogóle nie reaguje na odkręcenie wody. Ogrzewa jedynie grzejniki pomimo tego że na panelu sterowania ustawiony jest tryb nocny i niska temperatura. Samo włączenie przełącznika c. w. u na sterowniku, inaczej czuwania, juz powoduje załączenie się pieca i ogrzewanie grzejników. Piec powinien natychmiast reagować na pobór ciepłej wody a tak sie nie dzieje. Tak więc mam gorace grzejniki a nie mam sie w czym wykąpać. Ciekawostką jest to że dom ogrzewam kominkiem i juz od kilklu lat nie uzywałem centralnego. Kocioł służył mi tylko do pogrzewania wody uzytkowej.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  padł czujnik przepływu,lub zawór przełączalny.
 • Poziom 2  
  Zawór przełączalny wydaje sie być sprawny. Słychać jak załącza się cewka. Prawdopodobnie sprawny jest też czujnik przepływu bo odłączenie go i spięcie przewodów na krótko niczego nie zmienia. Widzę żę chyba nie obejdzie sie bez serwisu.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Mostkowanie przewodów nic nie da.Stawiam na czujnik.A serwis swoją drogą.
 • Poziom 2  
  Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
 • Poziom 13  
  te kotły mają bardzo czułe na zabrudzenia membrany
  po wyjęciu z zaworu trójdrogowego nacisnąć lekko z boku talerzyka jeśli się zacina to do wymiany (morzna wyczyścić trzpień prowadzący czasami pomaga)
 • Poziom 12  
  Jezeli nie reaguje w ogóle na odkręcenie CWU, nawet po kilku minutach to do wymiany jest termostat CWU, ktorego pokretło znajduje sie na panelu czołowym, a termopara mieści sie w zbirniku przygotaowania CWU. Ten kocial nie ma czujnia przepływu!!
 • Poziom 1  
  PIEC W POZYCJI PRZEŁĄCZNIKA CENTRALNE OGRZEWANIE GRZEJE CIEPŁĄ WODĘ CEWKA PRZY ZAWORZE TRÓJDROŻNYM PYKA.

  Regulamin punkt 10.9 ....pisanie z użyciem przycisku "Caps Lock" (wszystkie litery duże) zarówno w tytule jak i w treści tematu
  jest nagradzane upomnieniem
  POPRAW
  mod - mirrzo
 • Poziom 2  
  Mam takie pytanie mam piec buderus fc2520s i jest z nim taki problem że po odkręceniu kranu z ciepłą wodą nie leci woda tylko ledwo się sączy zimnej jest normalne ciśnienie.
  Czy to może być wina zaworu trójdrożnego??
  W którym miejscu jest w tym piecu ten zawór??
  czy są w tym piecu jakieś filtry do wyczyszczenia??
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Prawdopodobnie zakamieniony/zawapniony (...) wymiennik węwnętrzny wody użytkowej w kotle lub wyjście/wejście wody użytkowej do kotła. Filtr powinien być pod kotłem na dojściu wody użytkowej do kotła (ale poza kotłem i winen go zabudować instalator montujący kocioł). Sam kocioł niestety nie ma w sobie filtrów które ustrzegłyby użytkownika od zabrudzenia tak jak jest w tym przypadku. Wymagane jest rozebranie kotła prawie na części pierwsze. Wezwij serwis Buderus.
 • Poziom 2  
  a nie można by wpuścić przez baterie pod prysznicem jakiś roztwór który rozpuścił by wapń/kamień nagromadzony w piecu??
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Wymiennik trzeba z kotła i potraktować chemią . Tak będzie najprościej.
 • Poziom 2  
  A czy konieczny jest demontaż wymiennika do potraktowania go chemią ??
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Niestety tak . Ale to najprostsza metoda , która gwarantuje że nie będzie problemów z innymi elementami instalacji , np. uszczelkami itp. które ucierpiały by od kontaktu z ze środkiem użytym do płukania.
 • Poziom 10  
  pawloz napisał:
  Mam takie pytanie mam piec buderus fc2520s i jest z nim taki problem że po odkręceniu kranu z ciepłą wodą nie leci woda tylko ledwo się sączy

  O ile mnie pamięć nie myli to FC ma regulację ilości ciepłej wody, służy do tego kurek.
  Znajduje się za wymiennikiem.
  I chyba od niego należy zacząć.

  EDIT:
  W razie gdybym się wyraził w zbyt uproszczony sposób.

  Kurek znajduje się za wymiennikiem w sensie: na odcinku rurociągu łączącym wymiennik z wyjściem ciepłej wody z kotła.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Niestety myslisz się. Ten "kurek" czyli ogranicznik przepływu wody jest na odcinku wlotu wody użytkowej do wewnętrznego baniaczka. I tak bez wezwania serwisu się nie obejdzie nawet jeśli Klient będzie mocno kombinował. Samodzielny demontaż baniaczka jest bardzo ... meczący (trudny dostęp, a ze złożeniem tego z powrotem do kupy to melodramat)
 • Poziom 10  
  wawrzeczko_t napisał:
  Niestety myslisz się. Ten "kurek" czyli ogranicznik przepływu wody jest na odcinku wlotu wody użytkowej do wewnętrznego baniaczka.


  Zgadza się, dzisiaj sprawdziłem w instrukcji.
  A swoją drogą to faktycznie serwis zrobiłby to najlepiej.