Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus FC2520S problem z ciepłą wodą użytkową

bobirobson 02 Lis 2008 17:25 6498 18
  • #1 02 Lis 2008 17:25
    bobirobson
    Poziom 2  

Witam.Dwufunkcyjny piec gazowy nie przełącza sie na ciepłą wodę uzytkową. Pomimo tego że c.o. jest wyłączone piec ogrzewa grzejniki a nie grzeje wody uzytkowej. Rozebrałem i wyczyściłem zawór trójdrogowy ale to niczego nie zmieniło. Cewka zaworu wydaje sie byc sprawna gdyż słychac jak sie załącza. Proszę o pomoc.

-1 18
  • Deimic One - Szkolenia
  • #2 02 Lis 2008 19:33
    Kabar
    Poziom 12  

Czyli po odkręceniu wody w kranie piec normalnie się załącza?

0
  • #3 03 Lis 2008 00:52
    bobirobson
    Poziom 2  

Nie, w ogóle nie reaguje na odkręcenie wody. Ogrzewa jedynie grzejniki pomimo tego że na panelu sterowania ustawiony jest tryb nocny i niska temperatura. Samo włączenie przełącznika c. w. u na sterowniku, inaczej czuwania, juz powoduje załączenie się pieca i ogrzewanie grzejników. Piec powinien natychmiast reagować na pobór ciepłej wody a tak sie nie dzieje. Tak więc mam gorace grzejniki a nie mam sie w czym wykąpać. Ciekawostką jest to że dom ogrzewam kominkiem i juz od kilklu lat nie uzywałem centralnego. Kocioł służył mi tylko do pogrzewania wody uzytkowej.

0
  • #4 03 Lis 2008 09:04
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

padł czujnik przepływu,lub zawór przełączalny.

2
  • #5 04 Lis 2008 15:58
    bobirobson
    Poziom 2  

Zawór przełączalny wydaje sie być sprawny. Słychać jak załącza się cewka. Prawdopodobnie sprawny jest też czujnik przepływu bo odłączenie go i spięcie przewodów na krótko niczego nie zmienia. Widzę żę chyba nie obejdzie sie bez serwisu.

1
  • Deimic One - Szkolenia
  • #6 04 Lis 2008 17:17
    serwisant73

Mostkowanie przewodów nic nie da.Stawiam na czujnik.A serwis swoją drogą.

2
  • #7 04 Lis 2008 21:18
    bobirobson
    Poziom 2  

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

0
  • #8 26 Lis 2008 07:32
    znx
    Poziom 12  

te kotły mają bardzo czułe na zabrudzenia membrany
    po wyjęciu z zaworu trójdrogowego nacisnąć lekko z boku talerzyka jeśli się zacina to do wymiany (morzna wyczyścić trzpień prowadzący czasami pomaga)

0
  • #9 05 Sty 2009 02:02
    De Soto
    Poziom 12  

Jezeli nie reaguje w ogóle na odkręcenie CWU, nawet po kilku minutach to do wymiany jest termostat CWU, ktorego pokretło znajduje sie na panelu czołowym, a termopara mieści sie w zbirniku przygotaowania CWU. Ten kocial nie ma czujnia przepływu!!

0
  • #10 11 Lut 2009 08:23
    dariusz645755
    Poziom 1  

PIEC W POZYCJI PRZEŁĄCZNIKA CENTRALNE OGRZEWANIE GRZEJE CIEPŁĄ WODĘ CEWKA PRZY ZAWORZE TRÓJDROŻNYM PYKA.

Regulamin punkt 10.9 ....pisanie z użyciem przycisku "Caps Lock" (wszystkie litery duże) zarówno w tytule jak i w treści tematu
    jest nagradzane upomnieniem
    POPRAW
    mod - mirrzo

0
  • #11 22 Sty 2010 11:49
    pawloz
    Poziom 2  

Mam takie pytanie mam piec buderus fc2520s i jest z nim taki problem że po odkręceniu kranu z ciepłą wodą nie leci woda tylko ledwo się sączy zimnej jest normalne ciśnienie.
    Czy to może być wina zaworu trójdrożnego??
    W którym miejscu jest w tym piecu ten zawór??
    czy są w tym piecu jakieś filtry do wyczyszczenia??

2
  • #12 22 Sty 2010 14:00
    wawrzeczko_t
    Specjalista - systemy grzewcze

Prawdopodobnie zakamieniony/zawapniony (...) wymiennik węwnętrzny wody użytkowej w kotle lub wyjście/wejście wody użytkowej do kotła. Filtr powinien być pod kotłem na dojściu wody użytkowej do kotła (ale poza kotłem i winen go zabudować instalator montujący kocioł). Sam kocioł niestety nie ma w sobie filtrów które ustrzegłyby użytkownika od zabrudzenia tak jak jest w tym przypadku. Wymagane jest rozebranie kotła prawie na części pierwsze. Wezwij serwis Buderus.

0
  • #13 22 Sty 2010 16:41
    pawloz
    Poziom 2  

a nie można by wpuścić przez baterie pod prysznicem jakiś roztwór który rozpuścił by wapń/kamień nagromadzony w piecu??

0
  • #14 23 Sty 2010 14:53
    serwisant73

Wymiennik trzeba z kotła i potraktować chemią . Tak będzie najprościej.

0
  • #15 23 Sty 2010 17:42
    pawloz
    Poziom 2  

A czy konieczny jest demontaż wymiennika do potraktowania go chemią ??

0
  • #16 24 Sty 2010 10:17
    serwisant73

Niestety tak . Ale to najprostsza metoda , która gwarantuje że nie będzie problemów z innymi elementami instalacji , np. uszczelkami itp. które ucierpiały by od kontaktu z ze środkiem użytym do płukania.

0
  • #17 24 Sty 2010 18:10
    SAMD
    Poziom 10  

pawloz napisał:
    Mam takie pytanie mam piec buderus fc2520s i jest z nim taki problem że po odkręceniu kranu z ciepłą wodą nie leci woda tylko ledwo się sączy

O ile mnie pamięć nie myli to FC ma regulację ilości ciepłej wody, służy do tego kurek.
    Znajduje się za wymiennikiem.
    I chyba od niego należy zacząć.

EDIT:
    W razie gdybym się wyraził w zbyt uproszczony sposób.

Kurek znajduje się za wymiennikiem w sensie: na odcinku rurociągu łączącym wymiennik z wyjściem ciepłej wody z kotła.

0
  • #18 24 Sty 2010 21:36
    wawrzeczko_t
    Specjalista - systemy grzewcze

Niestety myslisz się. Ten "kurek" czyli ogranicznik przepływu wody jest na odcinku wlotu wody użytkowej do wewnętrznego baniaczka. I tak bez wezwania serwisu się nie obejdzie nawet jeśli Klient będzie mocno kombinował. Samodzielny demontaż baniaczka jest bardzo ... meczący (trudny dostęp, a ze złożeniem tego z powrotem do kupy to melodramat)

0
  • #19 25 Sty 2010 20:05
    SAMD
    Poziom 10  

wawrzeczko_t napisał:
    Niestety myslisz się. Ten "kurek" czyli ogranicznik przepływu wody jest na odcinku wlotu wody użytkowej do wewnętrznego baniaczka.

Zgadza się, dzisiaj sprawdziłem w instrukcji.
    A swoją drogą to faktycznie serwis zrobiłby to najlepiej.

0