Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Felicia 1.3MPi, dziwne obroty.

Maniek19891 02 Nov 2008 18:43 6871 8
    Maniek19891
    Level 13  
    Witam! Mam problem w samochodzie takim jak w temacie. Samochód jest z 98r. Silniczek 1.3MPi bez instalacji gazowej. Problem polega na tym, iż np. podczas jazdy mamy przykładowo 3000obr/min i wciskając sprzęgło obroty spadają nie tak jak powinny do około 900obr/min tylko jeszcze niżej, czasem nawet potrafi zgasnąć. Usterka występuje ciągle. Ostatnio podpinałem samochód do komputera i wykryło mi błąd: Czujnik prędkości obrotowej silnika-G 28 nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem, albo wie jak go naprawić??
    any56
    Level 39  
    Sprawdź elektrozawory wtrysku paliwa. Miałem podobne objawy z silnikiem 1,6 MPi.
    maszan
    Level 25  
    Czysciles w tym autku kiedykolwiek przepustnice?Jesli nie to trza to zrobic ,a potem wgrac nastawy przepustnicy bo moga weszac sie obroty lub.Inna opcja to przecierpiec to wieszanie (bo moze ustac po 500km lub 2000km)hamujac silnikiem.
    piter_ok1
    Level 18  
    W feli przepustnica jest strasznie uparta co do adaptacji po czyszczeniu, jesli nie chcesz mieć kłopotów z niespadającymi obrotami, wyczyść gardziel przepustnicy nie do końca, czyli tylko troszke wyczyść i bedzie na pewien czas ok, roboty na 5 min. Jeśli nie chcesz jeździć po fachowcach to jest najprostrze rozwiązanie.
    kazpal
    Level 15  
    Witam. Przepustnica do czyszczenia jak najbardziej. O częściowym czyszczeniu pierwszy raz słyszę, ale fajny pomysł.
    Maniek19891
    Level 13  
    W któryms ze sklepów powiedziano mi że do wymiany będzie czujkni Halla albo silniczek krokowy, Co o tym sądzicie??
    Kaszpir77
    Level 21  
    kazpal wrote:
    Witam. Przepustnica do czyszczenia jak najbardziej. O częściowym czyszczeniu pierwszy raz słyszę, ale fajny pomysł.

Dokładnie tak robiłem w mojej Feli nie mając dostepu do żadnego testera aby zrobić adaptację. Czyszczenie bez zbytniego wczuwania się w temat :). Pomagało na jakieś 25-30 kkm.
    Pozdrawiam
    trans-serwis
    Level 39  
    Jak sklepy zaczną diagnozować lub naprawiać samochody to napewno będzie ok.
    mariush19
    Level 13  
    odświeżę toszkę gdyby jeszcze ktos mial jakiekolwiek klopoty z obrotami w Felicji:
    1.czyszczenie przepustnicy na błysk
    2. odpalić auto po czyszczeniu,( nie dotykać pedału gazu!!), niech auto chodzi dotad az włączy się wentylator.
    3. Zgasić po czym ponownie odpalić i można cieszyć się obrotami książkowymi 852obr/min.
    czasem przez pierwszych 500km mogą wystąpic problemy typu zawieszenie obrotow na 2000, nalezy przez pierwsze kilometry starać się jak najwięcej hamować silnikiem.

Gdy po czyszczeniu nadal bedzie problem z obrotami trzeba zresetować nastawy. Vagiem tego nie zrobimy bo jest błąd w Simosie ktory uniemozliwia zrobienie tego VAgiem. Jest do tego specjany program czeski Motoridiag do resetowania sterownika który załatwi ten problem raz na zawsze.