Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

potrzebuję projektu obodowy na glosnik KAPPA pro lf15

02 Lis 2008 19:10 2165 12
  • Poziom 24  
    ronin ja sprzedaję prawie w tej cenie kilomaxy, a są lepsze bo klejone przeze mnie ;). Mam też te kappy na sprzedaż po naprawach, bo miałem dużo w nich wad fabrycznych.
    A ile głośników ma być w obudowie?
  • Poziom 9  
    nie ja nie chcę używanych, wolę kupić nowe i mam pewność że nic z nimi nie jest. A w paczce ma być jeden głośnik ma ktoś jakieś propozycje?
  • Poziom 22  
    Proszę bardzo - dokładnie pod kappę LF.

lub

• Poziom 24  
    roninww napisał:
    nie ja nie chcę używanych, wolę kupić nowe i mam pewność że nic z nimi nie jest. A w paczce ma być jeden głośnik ma ktoś jakieś propozycje?

haha jasne. Na 12 głośników kappa pro 15LF-2 (dokładnie ten o którym mówimy) które posiadam 7-8sztuk miało wady fabryczne. Po tym jak sam złoże to dopiero mam z głośnikiem spokój.
    Nie myśl że z innymi głosnikami tej firmy jest zupełnie inaczej. Bywało do niedawna że miałem ok 100szt. głosników tej firmy.
  • Poziom 9  
    Dzięki za projekty zrobię obydwie i zobaczę która jest lepsza.
  • Poziom 23  
    Ooo to fajnie było by gdybyś zamieścił swoje refleksje:P Jak grają obydwie konstrukcje... sam jestem ciekaw.

pozdr
  • Poziom 24  
    dr_aus
    Mogłbyś powiedzieć jakie wady maja kappy LF (zwykłe-nie pro)? Jak je rozpoznać? Bo kolega ma 2 szt. i z tego co czytam to należałoby sie im przyjrzeć...
    Zrobiłem koledze gdzieś pod koniec września dwie szt. ARLS (druga z wyzej zamieszczonych). Nie były jeszcze w pełni testowane bo ja nie mam wzmacniacza odpowiedniego, a kolega jest na studiach. Jak przyjedzie kiedyś i przetestujemy to moge napisac jak to sie sprawuje. Najbardziej mnie własnie ciekawi jak się będą te garnki zachowywać jak dostaną te 500W.
  • Poziom 24  
    używałem sporadycznie głosników "nie pro". Niektóre wady są podobne, ale przecież nie stwierdzisz tego organoleptycznie bez rozbierania i to przed szkodą.
    Najlepiej jest podawać szum rózowy zbliżony do mocy głosnika żeby go sprawdzić podobnie jak wykonuje się test wg norm.
    Czasem nawet taki test nie wystarcza, bo np niedoklejony papier do cewki (poprzez który cewka sklejona jest z membrana i zawieszeniem) wyrabia się sukcesywnie doprowadzając do urwania jednej z linek lub do przytarcia cewki.
    Są jescze różne wady, w niektóych modelach występują częsciej a np w innych nie zauważyłem i nie słyszałem.
  • Poziom 20  
    dr_aus a czy miałeś w ręku głośniki Kappalite 3015LF ? Możesz coś powiedzieć na ich temat?

Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Do ARLS stosuje sie zwykłe LF.
    Co do drugiego pytania - powinna zagrać dobrze.
  • Poziom 15  
    Ja mam tylko nadzieję, żeby zagrała lepiej niz kupe 15'' Omnitroniki ;-) i żeby jako tako podparła mi moje nadstawki (JBL SF15).

Zatem warto spróbować?