Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technik elektronik, czy się czegoś tam nauczę z komputerami?

Artemida93 02 Lis 2008 19:44 1761 14
  • #1 02 Lis 2008 19:44
    Artemida93
    Poziom 1  

Właśnie kończę gimnazjum i zamierzam iść do szkoły średniej.
    Mam zamiar iść do technikum elektronicznego na profil elektroniczny.
    Moje pytanie dotyczy tego czy na tym profilu będę mieć zajęcia z komputerem(oprócz technologi informacyjnej) i czy nauczę się tam montowania komputerów i ich konfigurowania.
    Wiem że na tym profilu dowiem się o układach elektronicznych, analogowych, układach automatyki układach mikroprocesorowych i obliczanie skomplikowanych obwodów eletrycznych.

0 14
  • #2 02 Lis 2008 19:59
    etezet
    Poziom 26  

Raczej nie będziesz miał takich zajęć.

0
  • #3 02 Lis 2008 20:08
    KaBo_8
    Poziom 11  

W technikum elektronicznym... w zasadzie to się dowiesz dlaczego CMOS'ów nie dotykać palcami,
    Ewentualnie z lekcji mikroprocesorów o magistralach, rejestrach itp.

Ale na ile się to przydaje przy składaniu i konfigurowaniu komputerów?
    (chyba że sam chcesz zaprojektować płytę główną - powodzenia)
    A prawda jet taka że technologia komputerowa idzie tak szybko do przodu że składanie i konfigurowanie komputerów lepiej się człowiek na forach nauczy niż w szkole - po prostu szkolny program nie nadąża za technologią

0
  • #4 02 Lis 2008 20:10
    bbiidduull
    Poziom 28  

ja jestem teraz w technikum informatycznym i lekcje z komputerami mam 7 w tygodniu :)

0
  • #5 02 Lis 2008 20:17
    Paszczak2003
    Poziom 17  

Artemida93 napisał:

Moje pytanie dotyczy tego czy na tym profilu będę mieć zajęcia z komputerem(oprócz technologi informacyjnej) i czy nauczę się tam montowania komputerów i ich konfigurowania.

montowanie i konfiguracja komputera heh :] gdzie te czasy DOS'a gdzie czarno-biały ekran tak straszył linijkami tekstu ze bardziej interesowało nas wnętrze komputera niż tekst na ekranie hehe zapomniałem też już kiedy ostatnio wędrowałem do kumpla z Dyskiem twardym lub nagrywarką.. hehe kiedyś to wszyscy grzebali w kompie codziennie a jak się obyjesz z wnętrzem kompa to montarz kolejnych podzespołów jest znacznie prostrza zaś konfiguracja co ja mogę powiedzieć kazdy chyba w swoim komputerze powinien wiedzieć co, kiedy i jak zmienił.

Proponuję Ci Automatyke jako specjalizacje systemy komputerowe tez są fajne ale jak jeszcze nie zaczołeś pisać chociaz w java to w szkole nauczą Cię podstaw a tu chodzi o to zeby podstawy znać a na lekcjach pod okiem nauczyciela zastanawiać się nad bardziej złożonymi zadaniami..

Co do automatyki to tez będziecie pisać programy, my mieliśmy ASSEMBLERA i SPS (takie sterowniki np do maszyn <bardzo prosty język oparty na funkcjach logicznych>)

A no bo bym zapomniał odpowiedzieć Ci na Twoje pytanie.. nie wiem co to za szkoła ale w naszej przez 3 lata wszyscy mieliśmy wszystko a dopiero w 4 klasie wybieraliśmy specjalizacje.. no i wtedy dostawałeś np w grupie kilka kompów trzeba było je sformatować zainstalować win i połączyć w sieć.. heh to na systemach a na automatyce mov dptr i te sprawy:)

0
  • #6 02 Lis 2008 20:30
    keseszel
    Poziom 26  

Montowania i konfiguracji komputerów możesz się nauczyć bez technikum elektronicznego. Jeśli nie montowałaś urządzeń sama to raczej zmarnujesz czas. Większość rzeczy jakich się nauczyłem to poza szkołą.

0
  • #7 02 Lis 2008 20:32
    Mariusz Ch.
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przenoszę z "Początkujący Laborki, ....".

0
  • #8 02 Lis 2008 21:48
    Tojtas
    Poziom 20  

Ja jestem w klasie I TE.

Technologie informatyczną mamy tylko w tym roku, 2 godziny w tygodniu. W następnych 3 klasach już tego nie będzie :(

0
  • #9 11 Lis 2008 12:04
    Kałamarz
    Poziom 14  

Jak chcesz coś z komputerami, to idź na technika informatyka albo do liceum na profil mat-fiz-inf, w technikum elektronicznym nie ma NIC z komputerami!
    Jedynie mikroklocki 8051 i asembler :)

0
  • #10 13 Lis 2008 17:11
    darekmirkowski
    Poziom 10  

JAK NAJBARDZIEJ! Technikum Elektroniczne zależnie od tego jak się dogadacie z wychowawcą może się zakończyć specjalnością wpisaną w dyplom pt: [b]Systemy i Sieci Komputerowe[/b]. Na pewno będziesz mieć zajęcia z programowania w Pascal, Asembler w programowaniu uP -- obowiązkowo w tech. elektronicznych, jakies sterowniki PLC, pozatym masz jeszcze ze dwa przedmioty z informatyki ogólnej.

pozdr.

0
  • #11 13 Lis 2008 17:24
    MacGyver.
    Poziom 21  

G%$no nauczą tak jak mnie. Ćwiczenia w Wordzie, zrobienie prezentacji... żenada i dno. Dosłownie poniżanie a my z nudów na lekcjach TI (nawet wstyd nazwać to technologią informatyczną) ziewamy i ten czas uważamy za stracony.

Osobiście wiedzę na temat kompów sam nabyłem czytając różne poradniki; Chip, Komputer Świat i uważam że wiedza zawarta w takich gazetach przerasta n-krotnie poziom nauki jaki ja mam.

Elektronika to samo bym powiedział. Nawet inaczej, oceniają za matmę z obliczeń obwodów, i to niestety najbardziej a jakbym dał kumplowi tyrystor i tranzystor w tej samej obudowie to nie rozpoznałby co jest czym, to samo z dławikiem małej indukcyjności i rezystorem.

Polska edukacja nic nie nauczy poza zniszczeniem zdrowia.

0
  • #12 14 Lis 2008 19:58
    Kałamarz
    Poziom 14  

darekmirkowski napisał:
    JAK NAJBARDZIEJ! Technikum Elektroniczne zależnie od tego jak się dogadacie z wychowawcą może się zakończyć specjalnością wpisaną w dyplom pt: Systemy i Sieci Komputerowe. Na pewno będziesz mieć zajęcia z programowania w Pascal, Asembler w programowaniu uP -- obowiązkowo w tech. elektronicznych, jakies sterowniki PLC, pozatym masz jeszcze ze dwa przedmioty z informatyki ogólnej.

pozdr.

hahahaha
    Na informatyce powtórka z Worda i Excela i na tym się kończy o komputerach.

0
  • #13 14 Lis 2008 21:14
    REVISOR
    Poziom 25  

darekmirkowski napisał:
    JAK NAJBARDZIEJ! Technikum Elektroniczne zależnie od tego jak się dogadacie z wychowawcą może się zakończyć specjalnością wpisaną w dyplom pt: Systemy i Sieci Komputerowe. Na pewno będziesz mieć zajęcia z programowania w Pascal, Asembler w programowaniu uP -- obowiązkowo w tech. elektronicznych, jakies sterowniki PLC, pozatym masz jeszcze ze dwa przedmioty z informatyki ogólnej.

pozdr.

Tak tak tylko trzeba rozróznić dwie sprawy czy chłopakowi chodzi o zdobycie "papieru" czy umiejetności, jak tylko papieru to powiem szczerze po ukonczeniu szkoły średniej ten "papier" co by na nim nie pisało okazywałem uczelni bądź pracodawcy ze wzgledu na formalność a nie potrzebę weryfikacji kompetencji, ale mnie obejmowało stare szkolnictwo teraz nie wiem dokładnie jakie "kwiatki rosną", jedno jest pewne do jakiej szkoły kolega by nie poszedł niech nie spodziewa się nie wiadomo czego, lepiej zdobywac wiedzę i umiejetnosci na własną ręke, kiedyś napewno się przyda i wysilek zwróci się z zyskiem, osobiście jestem przykładem tego że praca którą dziś wykonuje nie ma nic wspólnego z moim wykształceniem a jednak nie miałem problemów z podjęciem pracy. Jezeli masz możliwosci idzź w kierunku swoich zainteresowań jeżeli nie nic nie tracisz zazwyczaj można to odkręcic i nadrobić straty.

0
  • #14 15 Lis 2008 17:08
    T_M_S
    Poziom 11  

Siema,
    Ja chodze juz drugi rok do Technikum elektronicznego jestem co prawda na profilu Tech-elektronik w Olsztynie i szczerze powiem ze mam jedna godzine w tygodniu technologii informacyjnej .We wczesniejszej klasie mialem natomiast dwie i nic praktycznie sie nie nauczylem... mielismy worda, excela, teraz mamy gimpa i obrobke zdjec a z tymi zajeciami z komputerem to tylko TI i nic wiecej (przynajmiej ja tak mam)

PS "Rób w życiu to co Cie interesuje"
    pozdro

0
  • #15 05 Sty 2009 18:01
    siwex19
    Poziom 9  

ja aktualnie jestem uczniem IV klasy technikum elektronicznego w Biłgoraju i powiem że z komputerami to dopiero w IV klasie się zaczęło,, programowanie DSM-51 fajna sprawa zachęcam wszystkich

0