Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora WSH 303 - rezystor w końcówce mocy

Qudlatyy 02 Lis 2008 21:23 2257 4
  • #1 02 Lis 2008 21:23
    Qudlatyy
    Poziom 15  

Witam
    Jestem w trakcie naprawy wzmacniacza Diory WSH 303 Uszkodzeniu uległy końcówki mocy Spaliły sie tranzystory i kilka rezystorów
    Moje pytanie dotyczy rezystora łączącego K503 z punktem nr 3 na płytce z tranzystorami mocy Nie wiem co to był za rezystor bo w obu kanałach uległ zniszczeniu a na schemacie nie mogę nic takiego znaleźć jest po prostu połączenie
    Na zdjęciu zaznaczyłem ten spalony rezystor w oryginale jest on w jakiejś koszulce Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie

Diora WSH 303 - rezystor w końcówce mocy

0 4
  • #3 03 Lis 2008 20:28
    Qudlatyy
    Poziom 15  

Witam
    Schemat jak najbardziej posiadam i z niego wynika za nic tam nie ma ale w praktyce jest inaczej i na pewno powinno cos tam być Porównywałem różne zdjęcia wnętrza tego wzmacniacza i wszędzie widać koszulkę Jeśli miało by to być zwykłe połączenie to czy nie lepiej byłoby zwykłym kabelkiem jak reszta połączeń Na 95% jestem pewien ze jest to jakiś rezystor tylko jaki?

0
  • #4 03 Lis 2008 20:29
    Sowizdrzał
    Poziom 14  

Z tego co pamiętam ten rezystor powinien mieć 47Ω. Ciekawi mnie tylko dlaczego nie ma go na schemacie?

0
  • #5 03 Lis 2008 20:53
    Qudlatyy
    Poziom 15  

Młodszy napisał:
    Z tego co pamiętam ten rezystor powinien mieć 47Ω. Ciekawi mnie tylko dlaczego nie ma go na schemacie?

Sprawa jest na pewno ciekawa Podejrzewam jakieś zmiany inżynierskie wprowadzone juz podczas produkcji i niestety nie poprawiono na schemacie Ale mniejsza o to
    Trochę mi sie z tym śpieszy także wstawię za radą kolegi ten rezystor i zobaczę co sie będzie działo :)
    Pozdrawiam

Już wszystko działa jak należy Dziękuje a udzieloną pomoc

0
  Szukaj w 5mln produktów