Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Charakterystyki częstotliwościowe badanego integratora.

02 Nov 2008 22:00 2322 3
    User removed account
    User removed account  
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    fuutro
    Level 43  
    Nie, ma być normalnie. Wzmocnienie mniejsze od jeden nazywamy tłumieniem. Po zlogarytmowaniu wskaże to wyraźnie liczba ujemna.
    Quarz
    Level 43  
    Witam,
    Grandalf wrote:
    Witam wszystkich! Moje pierwsze laborki z elementów elektronicznych polegały na analizie filtrów dolno- i górnoprzepustowego. Wszystko niby ok, ale gorzej z wykresem charakterystyki częstotliwościowej, jaki sobie wykładowca zażyczył do sprawozdania. Otóż powiedział, że otrzymany wykres powinien wyglądać mniej więcej tak:

Charakterystyki częstotliwościowe badanego integratora.
    I prawidłowo, ponieważ jest to wykres modułu charakterystyki częstotliwościowej, czyli wykres charakterystyki amplitudowej i na dodatek jest on w skali logarytmicznej, ale to jeszcze mało, ponieważ jest to wykres aproksymowany odcinkami czyli Aproksymowany Wykres Bode'go.

Grandalf wrote:
    W załączniku przesyłam wykres jaki ja otrzymałem. Proszę mi jeszcze powiedzieć czy w tym wzorze na wzmocnienie ma być wartość bezwzględna czy nie? |Ku| = 20*Log(Uwy/Uwe)
    Raczej znak liczby bezwzględnej należy postawić po drugiej stronie... :idea:
    Widziałeś, by dziedzina funkcji logarytmicznej - czyli jej zmienna niezależna, lub inaczej jej argument - była liczną ujemną... :?: :?: :idea:
    Ja osobiście nie widziałem... :cry:
    Natomiast to, coś przedstawił w załączniku - jeśli założyć, iż nie ma tam "grubych błędów" - to jest zmierzone dla zbyt małego przedziału częstotliwości.

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account