Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop- do programowania CA

kszynioo 02 Nov 2008 22:04 3725 9
Optex
    kszynioo
    Level 10  
    Witam!!!
    Rozglądam się za laptopem który byłby pomocny przy programowaniu CA, tj. który posiadałby RS-232 oraz złącze do podglądu z kamer CCTV- do ich regulacji (pomijając rejestrator).
    Z góry dzięki za odpowiedź. Aha zamknę temat w 1000PLN?
  • Optex
  • Optex
    kszynioo
    Level 10  
    Mogę wiedzieć skąd takie zdziwienie?
    bartek_p
    Level 31  
    Ja najchętniej napisał bym to samo co kolega wyżej.
    Za lapka z fizycznym COMEM trzeba położyć pond 3 klocki, a my wszyscy jakoś radzimy sobie bez niego. Poszukaj na forum było tego chyba z 3 strony.
    Co do regulacji kamer podłączonych do lapcia to sorry ale chyba nigdy nie regulowałeś kamery z podłączonym chociaż małym monitorkiem.
    Los laptopa na ostatnim szczeblu drabiny jest właściwie przesądzony, ale jak się uprzesz to są takie z wejściem AV, ale nie wiem ile kosztują wystarczy poszukać w necie
    nikspol
    Level 24  
    Witam
    Kolego! zacznij od zakupu starszej Toschby lub HP z P II/III np. OmniBook 2100 z W 98 SE koszt 250-300 prawie wszystkie miały wej COM /szeregowy/przeznacz go tylko do tego celu /bo do czego innego?/i będziesz programował większość CA i nie tylko bo np. telefoniczne też. A jako ciekawostkę napiszę że kupiłem je na "Batorego" w W-wie w tej cenie /220zł /jako nowe gdzieś przeleżały w magazynach 10 lat a akumulatory trzymają 3h:!:.A jak się omsknie z drabinki /nie uniknione/to pozamiatasz i kupisz drugi - dlatego mam teraz2 szt.były 3:D
    pkhenr
    Level 32  
    do ca wind.98 ok. ale do inegry (przynajmniej mój co 0.5 h sie rozlacza i dalej jej nie widzi na szczęscie tyle czasu wystarcza .Do kamer to tylko małe LCD plus aku 7 Ah i drugi kabel zeby podłaczyc kamerkę
    stacho918
    Level 14  
    Większość starszych laptopów ma RS 232.A do regulacji kam lepszy mały monitorek jak pisali wcześniej koledzy.
    buszmen78
    Level 17  
    RS232 (sprzętowy) posiadają wszystkie DELLe serii Dxxx i IBM (ale to wysoka pólka) do "biegania" po obiektach polecam serie D400 (cena ok. 1000zł)
    yaiba
    Level 22  
    W dzisiejszych czasach nie ma z tym żadnego problemu. Wystarczy najtańszy laptop dostępny na rynku. Jak nie ma portu COM to na pewno posiada port USB. Na allegro są dostępne konwertery USB -> RS232 zaczynające się od 5zł do ok 35zł (w zależności od jakości wykonania)
    http://satel.pl/pl/product/330/USB/RS232

Jeżeli chodzi o podgląd z kamer CCTV to posiadamy w pracy podręczny tester:
    http://www.555.pl/index.php?act=1602
    Kosztuje sporo (ok 2700zł brutto), ale jak jesteś pół/pełno profesjonalnym monterem telewizji przemysłowej to zadasz sobie pytanie - jak tyle czasu mogłem żyć bez niego?
    Naprawdę warty swojej ceny