Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop- do programowania CA

kszynioo 02 Nov 2008 22:04 3725 9
Optex
 • #1
  kszynioo
  Level 10  
  Witam!!!
  Rozglądam się za laptopem który byłby pomocny przy programowaniu CA, tj. który posiadałby RS-232 oraz złącze do podglądu z kamer CCTV- do ich regulacji (pomijając rejestrator).
  Z góry dzięki za odpowiedź. Aha zamknę temat w 1000PLN?
 • Optex
 • Optex
 • #3
  kszynioo
  Level 10  
  Mogę wiedzieć skąd takie zdziwienie?
 • #4
  bartek_p
  Level 31  
  Ja najchętniej napisał bym to samo co kolega wyżej.
  Za lapka z fizycznym COMEM trzeba położyć pond 3 klocki, a my wszyscy jakoś radzimy sobie bez niego. Poszukaj na forum było tego chyba z 3 strony.
  Co do regulacji kamer podłączonych do lapcia to sorry ale chyba nigdy nie regulowałeś kamery z podłączonym chociaż małym monitorkiem.
  Los laptopa na ostatnim szczeblu drabiny jest właściwie przesądzony, ale jak się uprzesz to są takie z wejściem AV, ale nie wiem ile kosztują wystarczy poszukać w necie
 • #5
  nikspol
  Level 24  
  Witam
  Kolego! zacznij od zakupu starszej Toschby lub HP z P II/III np. OmniBook 2100 z W 98 SE koszt 250-300 prawie wszystkie miały wej COM /szeregowy/przeznacz go tylko do tego celu /bo do czego innego?/i będziesz programował większość CA i nie tylko bo np. telefoniczne też. A jako ciekawostkę napiszę że kupiłem je na "Batorego" w W-wie w tej cenie /220zł /jako nowe gdzieś przeleżały w magazynach 10 lat a akumulatory trzymają 3h:!:.A jak się omsknie z drabinki /nie uniknione/to pozamiatasz i kupisz drugi - dlatego mam teraz2 szt.były 3:D
 • #6
  pkhenr
  Level 32  
  do ca wind.98 ok. ale do inegry (przynajmniej mój co 0.5 h sie rozlacza i dalej jej nie widzi na szczęscie tyle czasu wystarcza .Do kamer to tylko małe LCD plus aku 7 Ah i drugi kabel zeby podłaczyc kamerkę
 • #7
  stacho918
  Level 14  
  Większość starszych laptopów ma RS 232.A do regulacji kam lepszy mały monitorek jak pisali wcześniej koledzy.
 • #9
  buszmen78
  Level 17  
  RS232 (sprzętowy) posiadają wszystkie DELLe serii Dxxx i IBM (ale to wysoka pólka) do "biegania" po obiektach polecam serie D400 (cena ok. 1000zł)
 • #10
  yaiba
  Level 22  
  W dzisiejszych czasach nie ma z tym żadnego problemu. Wystarczy najtańszy laptop dostępny na rynku. Jak nie ma portu COM to na pewno posiada port USB. Na allegro są dostępne konwertery USB -> RS232 zaczynające się od 5zł do ok 35zł (w zależności od jakości wykonania)
  http://satel.pl/pl/product/330/USB/RS232

  Jeżeli chodzi o podgląd z kamer CCTV to posiadamy w pracy podręczny tester:
  http://www.555.pl/index.php?act=1602
  Kosztuje sporo (ok 2700zł brutto), ale jak jesteś pół/pełno profesjonalnym monterem telewizji przemysłowej to zadasz sobie pytanie - jak tyle czasu mogłem żyć bez niego?
  Naprawdę warty swojej ceny