Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD 37-42 cale Full HD Jaki wybrać?

tomek199393 20 Sty 2008 18:50 4756 16
  • #1 20 Sty 2008 18:50
    tomek199393
    Poziom 9  

Myśle nad kupnem TV. Myśle nad tymi modelami:
    PHILIPS 42PFL5322
    SONY KDL40S2530/S2510
    SAMSUNG LE40S81/82

który z nich będzie najlepszym wyborem, lub jaki inny model polecacie?

Z góry dzięki za odpowiedzi.:D

• #2 24 Sty 2008 13:19
    polkos
    Poziom 17  

Z tej gromadki wybrałbym Sonego .

• #3 24 Sty 2008 16:20
    Gienek
    Poziom 35  

A co za różnica? Sony i tak ma wyświetlacz Samsunga. Jak patrzeć na firmę, to się przepłaca. Ale wolny wybór...

• #4 24 Sty 2008 16:50
    polkos
    Poziom 17  

Po pierwsze Sony ma matrycę Samsunga tak samo jak Samsung ma matrycę Sonego - ponieważ mają wspólną fabrykę matryc.
    Po dwa nie świadczy to o stosowaniu tych samych norm jakościowych co do swoich produktów.
    Po trzy w tej trójce podany model Sonego najlepiej radzi z słabszym obrazem , np z tv naziemnej czy kablowej, Samsung w tym przypadku wypada bladzieńko. Jeżeli jednak podłączysz pod Tv HD to różnice raczej się zacierają między w/w modelami.
    Fakt Samsung robi ładne zewnętrznie telewizory i to jest przyczyną dużej popularności Samsunga - oczywiście Tv lcd tej firmy są dobre a niektóre modele nawet rewelacyjne, wszystko zależy od przedziału cenowego.

• #5 24 Sty 2008 17:19
    tomek199393
    Poziom 9  

Dzieki za podpowiedzi, ale po rekonensansie po sklepach doszłem do wniosku, że lepszym wyborem byłaby plazma. Wpadły mi w oko dwa modele plazmy:

PANASONIC TH42PV70P
    Samsung PS-42Q91H

Samsung ma Kontrast : 15000:1
    a Panasonic 10000:1

Który z tych modeli według was jest lepszy, ocena sprzedawców, z którymi rozmawiałem, sugerowali bardziej SAMSUNGA, lub polećcie coś innego w podobnych cenach.

• #6 24 Sty 2008 18:28
    polkos
    Poziom 17  

To bierz Panasonica, Tego modelu Samsunga akurat nie widziałem ale Panasonic chyba jako jeden z nielicznych producentów inwestuje w technologię plazmową i jako tako ją rozwija. Jestem tego zdania, że jeżeli plazma to tylko Panasonic.

• #7 24 Sty 2008 19:33
    Gienek
    Poziom 35  

Code:
    Po pierwsze Sony ma matrycę Samsunga tak samo jak Samsung ma matrycę Sonego - ponieważ mają wspólną fabrykę matryc. 

Po dwa nie świadczy to o stosowaniu tych samych norm jakościowych co do swoich produktów.
    Po trzy w tej trójce podany model Sonego najlepiej radzi z słabszym obrazem , np z tv naziemnej czy kablowej, Samsung w tym przypadku wypada bladzieńko.

To jest wszystko prawda, ale pod warunkiem, że mówimy o oryginalnym SONY (o który na naszym rynku bardzo trudno), a nie o "made in Slowakia".
    Porównywałem dostępne SONY i SAMSUNG (40 cali) i nie widziałem żadnych różnic (nawet na słabszym sygnale).
    Ale to są tylko moje subiektywne odczucia. Decyzja zawsze należy do kupującego.

• #8 24 Sty 2008 21:28
    polkos
    Poziom 17  

Nie wiem na jakim sygnale sprawdzałeś , ja miałem do porównania sygnał tv naziemnej z anteny zbiorczej oraz obraz puszczony z dvd i oczywiście na HD. Pomijając HD to obraz na Samsungu był wyraźnie słabszy, przy ruchu widać było na przejsciach między kolorami zakłócenia blokowe , rozmywało krawędzie obiektów. Na sygnale HD takich różnic już nie było widać lecz porównując naturalność bieli to Sony też wypadał lepiej . Porównać mogłem to na kilku egzemplarzach tego samego modelu , więc nie może być tu mowy o jednostkowym przypadku, oczywiście dla użytkownika, który nie będzie mial w domku dwóch telewizorów to nie porówna i nie zobaczy różnic i też pewnie będzie zadowolony.
    Nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem firmy Sony ale nie wiem też jaki wplyw na jakość obrazu ma miejsce w którym jest składany ten sam model? Ewentualnie jakość produktu jako całości ale jakość obrazu ?

Prawda jest taka ,że dla klienta nie zawsze liczy się to czy telewizor odbiera lepiej czy gorzej (o ile to nie są różnice ewidentnie widoczne) ale to ile kosztuje i jak wygląda jego obudowa także tu cena korzystna jest dla Samsunga.

• #9 02 Lis 2008 23:11
    peterson13579
    Poziom 9  

Jak w temacie szukam jakiegoś porządnego lcd w cenie do 4tyś. pozdr. i dzięki za odp.

• #11 03 Lis 2008 21:40
    polkos
    Poziom 17  

Ten co wyżej , a inne to Sony KDL37V4000, Sharp LC37D65, pewnie i jeszcze coś ciekawego by się znalazło.

• #14 09 Gru 2008 15:59
    jaja ture
    Poziom 15  

A no co wam te FUll HD? Macie gdzieś sygnał 1080p ?? DVD bluray z filmami za 100pln za sztukę?? Te reklamy robią was w ch***

• #16 11 Gru 2008 15:36
    AxelNext
    Poziom 38  

jaja ture napisał:
    A no co wam te FUll HD? Macie gdzieś sygnał 1080p ?? DVD bluray z filmami za 100pln za sztukę?? Te reklamy robią was w ch***
    Muszę się zgodzić, ale tylko po części.
    Po części dlatego że są tacy których stać na oglądanie Full HD z BluRay płacąc 100 zł. za film, a TV oglądają tylko najwyższej jakości chociaż do tego akurat nie jest potrzebny Full HD.
    Prawda jest taka że Full HD zobaczymy tylko z błękitnego lasera, a kupowanie telewizora na przyszłość jest bez sensu jeśli w domu z kabla mamy sygnał analogowy.
    A że za 4 lata będzie .......... kto wie jak daleko technika telewizyjna posunie się za 4 lata :D

• #17 12 Gru 2008 10:07
    seba65310
    Poziom 21  

BYłem w MM i powiem tyle : Panasonic , droższe Sharpy i niektóre LG , zmiatają resztę innych telewizorów(lcd) , jakościowo są świetne , za 2600zł oglądałem zarąbistego Panasonica 37 cali , ale jakość świetna , obok stał Philips za 3500zł FHD i i ten Philips wygladał strasznie przy nim .

I rozmawiałem z kilkoma osobami i zgodzę się że obecnie Full Hd jest zbędny , jedynie gdy mamy PSP3 , Xbox , otwarzacz BluRAY i HD

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME