Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

alan 28 brak modulacji - jaka przyczyna?

plaster180 03 Lis 2008 00:38 1377 4
  • #1 03 Lis 2008 00:38
    plaster180
    Poziom 13  

witam mam problem z alanem 28 nie ma modulacji ani AM ani FM..po podłączeniu głosnika zewnętrznego i załączeniu PA słychać cichy szum po wcisnięciu gruchy troszkę głośniejszy szum ale to co się mówi nie idzie na głośnik..nośna jest pobór prądu jest po podłączeniu SWRwychyla się mikrofon dynamiczny oryginalny sprawny 100% ścieżki od gniazda ok. trafo ok. C2078 ok.po wciśnięciu nadawania grzeje sie mocno A1015 ....radio było podłaczone odwrotnie większość już naprawiłem ale nie mogę pokonać tej modulacji poza tym radyjko odbiera świetnie nawet słabe dalekie sygnały nie ma zimnych lutów przelutowałem całą płytkę wymieniłem wszystkie elektrolity..może ktoś podpowie co może być ...z góry dziękuję

0 4
  • #3 03 Lis 2008 11:02
    plaster180
    Poziom 13  

witam kolegę sprawdziłem napięcia na 78L08 (IC6)na wejściu jest pełne zasilanie na wyjściu 8volt to jest ok co może być dalej???

Proszę o poprawienie wpisu i dbanie o pisownię w następnych postach.
    Regulamin pkt. 15 . [SP5ANJ]

0
  • #4 03 Lis 2008 11:32
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeżeli napięcie OK to podam parę możliwości.

Sprawdź :
    1. napięcie na nóżce 1 układu 458 (tego z 8-a nogami) - powinno być około +4V.
    2. sprawdź mechanicznie i miernikiem MIC. GAIN do regulacji modulacji.
    3. prozaiczna sprawa. Sprawdź przełącznik PTT i mikrofon dynamiczny. Czy aby na pewno są OK.
    4. urwany pasek przewodów pomiędzy potencjometrami a płytą główną.

Tak na początek.

Pozdrawiam.

0
  • #5 04 Lis 2008 12:57
    plaster180
    Poziom 13  

Witam ponownie sprawdziłem te 4 punkty jest wszystko w porządku co może być dalej???

0