Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESF 2435 - problem z grzaniem

03 Lis 2008 00:46 4496 4
  • Poziom 10  
    Ostatnio zacina mi się grzałka. Próbowałem zlokalizować jakiś stycznik, który ją włącza, ale jedyne kabelki jakie znalazłem przy grzałce prowadzą do hydrostatu. Czy ktoś wie jak ona jest zasilana?
    Stukanie w okolicach programatora powoduje, że grzałka się włącza i wyłącza (widzę to na mierniku poboru mocy), ale programator jest elektroniczny, więc chyba nie powinno w nim być żadnych styków?
    Gdzie szukać przyczyny? Zimny lut w programatorze?

Witek
  • RenexRenex
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    W module elektroniki jest przekaźnik, i najprawdopodobniej należy przelutować jedną z jego nóżek bądź wymienić, zobaczysz jak wyjmiesz moduł.
    Pozdrawiam
  • RenexRenex
  • Poziom 10  
    Dzięki za info. Zajrzę tam po południu. A jak jest z zasilaniem grzałki?
    Wydaje mi się, że dobrze ją zidentyfikowałem. Taki element tuż koło czegoś, co wygląda na pompę, zasilającą śmigło. Odchodzą od tego dwa kabelki, które są grubsze od innych, co by sugerowało że duży prąd przez nie płynie. Ale te kabelki kończą się na hydrostacie.

Pozdrawiam,
    Witek
  • Poziom 18  
    Grzałka przepływowa, taki rodzaj cylindra przewążonego na końcach. Muszą kończyć się na hydrostacie - to zabezpieczenie żeby grzałka nie "ruszyła na sucho" ale nie jestem pewoen czy dwa czy jeden.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Zlokalizowałem przekaźnik. Lut wokół nóżek był popękany. Poprawiłem go lutownicą i jest jak na razie OK :)
    Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
    Witek