Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laboratorium odzyskiwania danych

03 Lis 2008 01:13 3128 6
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich

Ostatnio ta tematyka mnie zainteresowala moze z racji tego jaka bieda mnei spotkala. Pislaem juz o niej i nie zamierzam tutaj potwarzac. Stad tez stwierdzilem, ze w moim miescie brakuje wlasnie takiego laboratorium. Dalo mi to do myslenia i tak sie zastanawiam w co powinno byc wyposazone takie laboratorium. Probowalem znalezc jakies informacje w internecie ale niestety wszystko to reklamy laboratoriow ktore juz oferuja odzyskiwanie danych. Czy moglby mi ktos przyblizyc taka tematyke i ewentualne koszta otwarcia takiego laboratorium?

ps. mam nadzieje ze mnie nikt nie wysmieje ;) poki co to tylko pytanie
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Podstawa , to wiedza i umiejętności manualne . Dodatkowo musisz umieć sam opracować i dorobić własne urządzenia/przyrządy niezbędne do odzyskiwania danych z uszkodzonych mechanicznie dysków . Ta wiedza i umijętności nie leży na ulicy .
    Namnożyło się w Polsce ostatnio labów różnej maści i różnego pokroju . Ale jak łatwo zauważyć oferują odzyskiwanie danych skasowanych przez usunięcie , czy sformatowanie dysku , partycji . Jednym słowem po uszkodzeniach logicznych . Wykonanie usługi , to odzysk przy użyciu ogólnie dostępnego oprogramowania , lub też programami komercyjnymi , ale po ich scrackowaniu/zalegalizowaniu . Pól biedy , jeśli zabierają się do tego z głową , ale jeśli nie to biada danym zawartym na dysku .
    Pytasz o koszty , mogą być to nawet kwoty dochodzące do wielu milionów złoty . Ale zacząć możesz od drobniejszych kwot . Powiedzmy kilku/kilkudziesięciu tysięcy złoty . Lub jak złodzieje tylko samego softu kilkuset złoty .

Pozdrawiam .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    hm nie no ja raczej jakbym chcial zaczac taki biznes to rzecz jasna ze na poczatku od drobnych kwot tak jak tu zostalo wspomniane milionow nie mam bo gdybym mial to na pewno bym zaczal jakims ciezkim kalibrem tak chcialem sie zorientowac jak to moze wygladac, a to ze podstawa sa ludzie to jest oczywiste i fakt dobrego specjaliste znalezc to bylaby nie lada zagwozdka no coz ale dzieki za odpowiedz a w ogole narzedzia o ktorych nawet tu wspomnieliscie w ogole sa w polsce dostepne? np takie pc3000??
  • Poziom 10  
    Dziękuję za wszystkei odpowiedzi, nawet już zapomniałem, że taki temat pisałem :) Dziękuję za poświęcony czas.