Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop samsung P10-ciągła praca wentylatora cpu

03 Lis 2008 10:38 2256 2
  • Poziom 15  
    Witam,posiadam laptopa samsung p10 i problem mam z wentylatorem ponieważ nie wyłącza się pracuje cały czas próbowałem programowo wyłączyć wentylator ale nic z tego,sterowniki wszystkie zainstalowane aspi też ,temp procesora 27 stopni,procesor to Mobile Intel Pentium 4M-1700mhz,oczywiście programowo w automacie zmienia się częstotliwość wraz z wykorzystaniem procesora ale wiatrak od procka pracuje ciągle i pytanie czy ma on w tym modelu pracować ciągle czy też jak w innych laptopach czasami wyłączać się.
  • Poziom 14  
    Czy w ustawieniach biosu nie ma przypadkiem opcji aby na zasilaniu sieciowym wentylator pracował cały czas?
    Z doświadczenia wiem, że P4 w laptopach się grzały.
    W tym wypadku problem nie występuje tym bardziej, że 27 stopni to niska temperatura jak na ten model procesora.
  • Poziom 15  
    Witam kolegę,a wiec tak w biosie nie ma takiej opcji,a w czasie włączania laptopa prawidłowo wentylator zwiększy na chwilę obroty potem spadną na takie pośrednie czyli płyta a w szczególności sterownik od wentylatora testuje zasilanie wiatraka,a temperatura utrzymuje się na poziomie 25-30stopni czyli prawidłowo ale wentylator pracuje na pośrednich obrotach ciągle,dopowiem że żadnym mi znanym programem nie można zmienić granic odpalania wentylatora albo go nawet programowo wyłączyć tak jak to można było w delu c610 cuda robić z wentylatorami.Tylko dlaczego? po co cały czas pracuje?jeśli procesor jest aż zimny,dodam stronę samsunga na której jest coś ale lakonicznie napisane odnoście wentylatora w tym modelu http://www.samsungpc.com/products/p10/p10_faq/p10_faqanswer14.htm , i powiedzcie po przetłumaczeniu wychodzi na to że tak ma cały czas się obracać tak powinno być a jak wy sądzicie?