Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TE 460A 2 błędy oświetlenie

03 Lis 2008 14:11 5133 6
 • Poziom 21  
  Witam
  W tym oto aucie dorobione jest gniazdko do przyczepy polskie.Wszysko jest podłączone do lamp.W tylnej wiązce są po dwa sygnały z postojów migaczy stopu itp. mam problem z lewym migaczem obojętnie pod jaki sygnał podłącze migacz z przyczepy wyskakują dwa błędy:

  1.Blinker zugm. Reausfall

  oraz

  2. Bremslicht anhg. ausfall


  Gdzie szukać?? i co zrobić??
 • Poziom 13  
  Gniazdo przyczepy (polskie) należy podłączyć do gniazda euro 7N. Błędy pokazuje ZBR -komputer kontrolujący prąd przepływający do każdej żarówki (i nie tylko ) w tym samochodzie.
  Pozdrawiam
  Marek
 • Poziom 21  
  masz jakiś schemat tego gniazda??
 • Poziom 13  
  Kolego proponuje zrobić test świateł w Twoim aucie (lub jeśli auto jest z rocznika 2001, 2002 to tylko test kierunkowskazów). W procesie tym ZBR rozpoznaje jaki prąd wysyłać na poszczególna żarówkę. Robisz to poprzez naciśnięcie przycisku (pierwszy od góry po prawej stronie, koło licznika), a następnie musisz pociągnąc kombiszalter od świateł drogowych i kierunkowskazów (2-3 sekundy). Zaczyna sie test..... trwa on ok 3minut. Możesz również obejść auto i naczepę w celu sprawdzenia oświetlenia. Warunkiem poprawnego przeprowadzenia testu jest jego zakończenie - ponownym przytrzymaniu kombiszaltera przez ok. 2-3 sekundy. Pozdrawiam serdecznie
 • Specjalista - Samochody Ciężarowe
  Kolego "pucek 21" - zauważyłem, że masz ogromną wiedzę o samochodach MAN. Napisz czy jest możliwość za pomocą przycisków dostępnych na pulpicie, bez komputera zewnętrznego, kasowanie nie aktywnych błędów i zapisanie obsługi (wymiany oleju) w komputerze pokładowym pojazdu MAN TGA w rocznikach od 2003 roku.
 • Poziom 13  
  Kolego Stary Brat... niestety nie ma możliwości kasowania błędów pasywnych jak i zapisywania obsługi za pomocą przycisków na desce. pozdrawiam
 • Specjalista - Samochody Ciężarowe
  Szkoda, myślałem że niemieckie auto to coś będzie jak w Mercedesach, ale trudno. Serdeczne dzięki i pozdrawiam.