Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TOSHIBA SATELLITE P200-17C (PSPB6E) VISTA na XP

03 Lis 2008 14:14 4374 8

• Poziom 15  
    Witam

Mam problem z zainstalowanie XP, chcę przeinstalować laptopa z Visty na xp, sterowniki pod xp już pobrałem, problem ze sterownikami SATA, w biosie nie ma takiej opcji aby wyłączyć wspomaganie SATA, próbowałem pobrać ze strony INTELA sterowniki na dyskietkę, niestety za każdym razem nie odpowiadają, proszę o pomoc, jakieś porady.

Sprzęt to : TOSHIBA SATELLITE P200-17C (PSPB6E)
  • Poziom 14  
    Jeżeli wyskakuje Ci bluescreen to musisz wyłaczyc funkcje AHCI

Dodano po 28 [sekundy]:

Napisz coś więcej na czym polega problem

• Poziom 15  
    Niema takiem opcji w biosie ...

Po utworzeniu wirtualnej partycji nie "widzidzi" dysku kiedy ma juz instalować system na HDD.
  • Poziom 14  
    Zapewne jest cos takiego tylko inaczej sie nazywa. Poszukaj jakiejs opcji w której bedzie "ide"

• Poziom 15  
    Nie ma takiej opcji w biosie, sprawdziłem po raz kolejny. (znam to rozwiązanie, niestety w tym modelu nie zastosowano takiej mozliwosci)
  • Poziom 14  
    U mnie w zakładce Advanced jest opcja SATA CONTROLLER i tam mozna zmienic pomiedzy AHCI a compatibility

Dodano po 2 [minuty]:

No to rozkładam ręce ;/ nie mam pojęcia co tam może być.
  • Poziom 18  
    Hej.

Mam taki sam problem i poszukuje pewnych sterowników SATA RAID żeby dograć za pomocą nLite do instalki WINDOWSA. Problem napewno leży po stronie sterownika bo ściągnięta wersja WIN XP ENG z torrentów z dogranymi sterownikami działa i instaluje się bez problemu.

Dlatego jeśli macie coś sprawdzonego co mogę to dograć do mojej instalki to bardzo proszę.

Pozdrawiam Paweł

• Poziom 15  
    użyj programu który podpioł kolega szczepan, mnie pomogło, za co bardzo dziekuję i pozdrawiam.