Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie laptopa HP do tv Sony

MICHAŁ6201 03 Lis 2008 15:07 2976 7
  • #1 03 Lis 2008 15:07
    MICHAŁ6201
    Poziom 16  

Witam Wszystkich
    Mam problem - mam laptopa HP system Vista z kartą graficzną Mobile Intel (R) 965 Express Chipset Family, wersja sterownika 7.14.10.1322
    Wyjście z tej karty to tylko D-SUB i do tego telewizor SONY KV-29C3K z gniazdem euro. Kupiłem do tego kabel wyposażony w złącze audio czyli nie musze podpinać dodatkowych kabli żeby było słychać dźwiek w tv.

Niestety nie moge w zaden sposób skonfigurować tego tak żeby można było widzieć na ekranie tv to co jest widoczne na monitorze laptopa. Właczam tv podpinam kabel, odpalam laptopa i znika obraz w laptopie ale w tv tez nie ma nic. Jedyne co moge zrobić to odłaczyć kabel i wtedy przynajmniej pojawi się obraz w laptopie. Nie znalazłem w tej karcie zadnych mozliwości zmiany ustawień zeby przełaczyć sie na tv.
    Prosze doradźcie mi co moge zrobic? Może cos jeszcze trzeba doinstalować?

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • #3 03 Lis 2008 15:33
    MICHAŁ6201
    Poziom 16  

kabel mam taki: z jednej strony mam wtyczke D-SUB + wtyczke mini jack(ytaka jak do słuchawek) a drugi koniec kabla to wtyczka do eurozłacza. zdjęcia nie mam.

0
  • #4 09 Lis 2008 16:33
    MICHAŁ6201
    Poziom 16  

Rozkręciłem wtyczke scart tego kabla i sprawdziłem do których pinów sa podłaczone przewody:
    pin2 - audio in R
    pin6 - audio in L
    pin8 - SWTCH Audio/RGB switch/16:9
    pin17 - V GND Composite Video Ground
    pin19 - V OUT Composite Video Out
    pin20 - V IN Composite Video in/Luminance

I teraz powiedzcie czy tu nie ma jakiegoś błedu? Podłczyłem tv do kompa za pomoca tego kabla, odpaliłem kompa i jedynie dżwiek słuchac aobrazu nei ma. Próbowałem zmieniac ustawinia w karcie grafocznej na dwa ekrany, klonowanie i nic.
    Doradźcie mi co mam zrobic?

0
  • Pomocny post
    #5 09 Lis 2008 16:53
    tzok
    Moderator Samochody

Zapewne kupiłeś wynalazek tego typu:
    http://www.digitalsys.pl/product_info.php/products_id/660

Ten kabel to "pic na wodę". Karta musiałaby podawać na złącze VGA sygnał PAL z przeplotem, a ten Intel tego nie potrafi. To ma szanse działać na niektórych kartach nVidii z pomocą programu PowerStrip. Kabel jest raczej dobry, tylko Ty źle liczysz piny:
    Audio: 2, 6
    RGB: 15, 11, 7
    Comp. Sync: 16

Tak czy inaczej w kablu musi być elektronika do wytwarzania złożonego sygnału synchronizacji.

Ty potrzebujesz konwertera VGA na PAL, np. Grand Hand View III.

0
  • #6 09 Lis 2008 18:57
    MICHAŁ6201
    Poziom 16  

Co do kabla, to kupiłem w sklepie komputerowym i nie ma tam w tej wtyczce scart płytki smd tylko są bezpośrednio do pinów podłączone kable i nie ma żadnego oprogramowania. Czyli mam goły kabel z wtyczkami na dwóch końcach za którego zapłaciłem 12zł. :)
    Co do pinów w tej wtyczce są cyferki przy każdym pinie i do tych pinów właśnie są podpięte. To może ten kabel to jakiś bubel Chiński?
    Oglądałem też ten konwerter i za ta kasę kupie DVD i bez problemu będę oglądał filmy. :)

0
  • #8 10 Lis 2008 10:04
    MICHAŁ6201
    Poziom 16  

I tak zrobie:)
    Dziękuję wszystkim za pomoc w rozwiązaniu problemu.
    Temat uważam za zamknięty
    Pozdrawiam

0