Jak w tytule jakiś czas temu zostawiłem sprężarkę na dworzu i wyjechałem sobie beztrosko,gdy przyjechałem z silnika ciekła woda czy ktoś moze mi powiedzieć czy mogę go jeszcze odpalić?co należy sprawdzić zanim się podłączy do prądu?
Czy wolisz polską wersję strony elektroda?
Nie, dziękuję Przekieruj mnie tamprzemas49 napisał:rozmontowałem silnik i zauważyłem ze na dobre ruda sie tam zagniezdziła uzwojenie suszy się na piecu.Niestety musiałem użyć wd-40 to wyciągnięcia wirnika inaczej za Hiny nie dało sie ruszyć.Czy na coś muszę zwrócić szczególną uwagę?czy mogło powstać zwarcie na uzwojeniu jak to sprawdzić?Dodam jeszcze że znajomy elektryk zaproponował kąpiel uzwojenia w nafcie,jednak z tej propozycji nie skorzystałem pomyślałem sobie że nafta może wpłynąć niekorzystnie na zalakowane uzwojenie silnika