Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka brother DCP 115C - problem z pojemnikiem Magent

03 Lis 2008 23:00 15858 7
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam Problem. Dzisiaj wymieniłem wszystkie pojemniki z tuszem na nowe (zamienniki). Wszystko robiłem zgodnie z procedurą. Ale mam problem z pojemnikiem Magent. Jest włożony na swoje miejsce prawidłowo ale drukarka nie widzi go chyba wogóle. Świeci się wykrzyknik a na wyświetlaczu pojawia się napis: Ink empty magent, replace ink. Wymieniałem już kilka razy tusz ale do tej pory było wszystko dobrze. Może ktoś miał taki problem i wie co zrobić. Z góry dziękuję za wszystkie sugestie, pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Miałem podobny problem w MFC-215C. Nie wiem czy budowa ich jest taka sama bo nie miałem styczności z DCP 115C ale możesz spróbować.
    W środku kartridża jest taki mały pływak który porusza małą płytką, przesłoną czujnika (chyba optycznego). W moim przypadku ta przysłona była wadliwie zamontowana czy też uszkodzona i nie przysłaniała czujnika.
  • Poziom 9  
    Dzięki, spróbuję tak zrobić jak mówisz, może cos pomoże, pozdrawiam
  • Poziom 9  
    jak na razie to odłączyłem drukarkę na całą noc od prądu i trochę się poprawiło, tzn. widzi już kartridż i mogę normalnie wszystko drukować, ale jeszcze jest problem z magent - teraz pokazuje tylko, że tusz się już kończy. Nie sądzę aby to zależało od prądu, ale może? Na razie nie będę nic ruszał jak drukuje. Jak znowu się będzie coś działo to wtedy się przyjrzę dokładnie temu pojemnikowi, tak jak mówiłeś. Ale dzięki za podpowiedź i pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Postąpiłem zgodnie z instrukcją i odkleiłem tasiemki z pojemników firmy Active Jet. Po włożeniu pojemników przez noc wyciekł mi cały tusz. Jaka może być przyczyna?
  • Poziom 9  
    jeżeli te pojemniki są do tej drukarki a odkleiłeś tylko pasek z góry i założyłeś jak należy to wina pojemników, może inna firma ma lepsze. Tylko że zamienniki to są różne, i jak sie trafi dobrze to ok.
  • Poziom 9  
    Wracaja do problemu z pojemnikiem Magent, sytuacja jest następująca:
    Drukarka informowała, że jest mało tuszu przez około tydzień. Potem wróciło wszystko do początku, czyli: wymień pojemnik, drukarka zablokowana, nie można nic wydrukować. Przyglądałem się temu pojemnikowi ze wszystkich stron, ale za wiele nie można było zrobić, ponieważ z zewnątrz nie było żadnej możliwości, a do środka nie zaglądałem, bo groziło to zepsuciem pojemnika. Zostało tylko założenie nowego pojemnika. Poszukałem na allegro i znalazłem ale już od innego sprzedającego. Też zamiennik, ale po rozpakowaniu okazało się, że różni się wyglądem od poprzedniego. Po porównaniu doszedłem do wniosku, że poprzedni pojemnik miał zastosowanie do kilku drukarek oprócz brother-a, a ten ostatni tylko do tej drukarki (ale też do kilku innych modeli ale brother-a). Cena tylko trochę wyższa. Wniosek następujący: nie wszystko co tanie jest dobre oraz jak jest do wszystkiego to też do niczego, przynajmniej w moim przypadku tak wyszło. Być może ten pojemnik był uszkodzony albo miał wadę fabryczną, ale to niech każdy już sobie sam odpowie. Pozostałe pojemniki działają prawidłowo, więc je nie wymieniam. Jeżeli bedą jeszcze jakieś problemy do napiszę. To tyle na ten temat, może komuś coś pomogę, pozdrawiam.
  • Moderator
    tedi998 napisał:
    nie wszystko co tanie jest dobre
    I na tych, świętych słowach kończymy rozważania