Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SABA HIFI STUDIO 8100 K

DAREK4444 13 Mar 2004 15:41 3815 6
    DAREK4444
    Level 19  
    Witam. Czy miał już ktoś może kontakt z tym (tunerem)wzmacniaczem? SABA HIFI STUDIO 8100 K ?? Okazyjnie kupiłem za dyszke, ale chcę go sprzedać. Otworzyłem i sprawdziłem. W miarę potężne trafo i 4 tranzystory 2N 3055. Czy wie ktoś może ile idzie wyciągnąć na takich tranzystorach? Proszę o opinie tylko bez pojeżdżania, gdyż pierwszy raz spotkałem się z tą firmą.
    Jaco18
    Level 26  
    hm słyszałem co nieco o telewizorach marki SABA to chyba taka firma jak universum w środku mogą być wnętrzności jakiegoś wzmaka innej firmy a nazwa jest saba. Zobacz dokładnie mnoze cos będzie pisać .. moze to jakiś telefunken lub thomson.. Najłatwiej moc określić po trafie i tabliczce znamionowaej z tyłu wzmacniacza np: jeżeli pisze cos w tym rodzaju: 220V AC, max power consumption np 200W, to dzielisz tą moc na 2 i masz 2 x 100 odejmujesz jkaieś 50% na straty mocy i masz mniej wiecej 2 x 50W na kanał. Możesz sobie też zmierzyć - dajesz obciązenie takie jak powinno być (czyli jakie tam pisze) np 8 ohm kolumny, ustawiasz tak żeby wzmacniacz nie wprowadzał zniekształceń ale na maxymalnie dużą moc i mierzysz natęzenie i napiecie i wychodzi Ci mniej wiecej moc. Ta metoda nie jest zbyt dokładna ale da ci jakieś przybliozne pojęcie.
    DAREK4444
    Level 19  
    W tym rzecz, że o mocy ani mru mru :)
    Jaco18
    Level 26  
    jak nie ma tabliczki znamionowej to sobie zmierz moc tak jak Ci napisałem, będzie to tylko orientacyjna wartość ale da Ci jakies przybliżenie. Zobacz reż co pisze na trafie, czesto kilka pierwszych cyfr oznacza max moc przenoszoną przesz traf.
    D1C1
    Level 23  
    SABA to jest to samo co TELEFUNKEN i THOMSON
    Jaco18
    Level 26  
    no wlasnie to napisałem w moim pierwszym poscie... w telewizorach srodka szuka sie po numerze chasis nie wiem jak jest we wzmakach moze tam tez są jakies oznaczenia dotyczące dokładnie modelu ...
    Budrys86
    Level 11  
    Właśnie dostałem podobny sprzęt SABA Hifi studio 9100 brak jakiechkolwiek oznaczen, gdyby ktos znal moc tego "cuda" bylbym wdzieczny za info :]