Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bicie kierownicy a raczej całego auta.

04 Lis 2008 02:00 4720 10
  • Poziom 13  
    Witam. Posiadam Vectrę A i już brakuje mi sił na bicie nie tylko kierownicy ale cały samochód drży (jeszcze jak miałem radio cd to się zacinało:D). Prześledziłem wszystkie fora o tym i prawie wszędzie to samo pisze. Opony tarcze felgi klocki są na pewno dobre więc proszę nie pisać że coś z tych rzeczy... Drgania występują w prędkościach 110-150km/h,powyżej 150km/h są ale już bardzo znikome. Zastanawiają mnie 3 rzeczy, mianowicie czy nie jest to wina piast, maglownicy lub skrzyni biegów, kiedyś jak odpaliłem autko na lewarku, nie mogłem nawet puścić sprzęgła na 5 biegu, jak koło zaczynało się rozpędzać to myślałem że zaraz spadnie z lewara tak wszystko drgało i słychać było tak jakby właśnie w skrzyni biegów jakieś trzaski, lecz pod obciążeniem podczas jazdy nic takiego nie występuje. Jeśli ktoś już miał taki przypadek to proszę o pomoc. pozdro
  • Poziom 20  
    Moze jeszce byc cos z polosia napedowa ,czy podnosiles wtedy auto z dwoch stron czy z jednej sparawdz takze czy wszystkie poduszki zawieszenia zespolu napedowego sa na pewno w porzadku !
  • Poziom 24  
    Trzesie tylko jak auto "ciągnie" tzn jak przyspiesza? Bez biegu jest ok?

Pozrawiam!
  • Poziom 13  
    Podnosiłem tylko z jednej strony, sprawdze poduszki możę właśnie przez to tak trzęsie.
  • Poziom 43  
    Myślę że to szybciej znajdzie tępy mechanik widząc auto niż najlepsze forum wywróży z fusów po coca-coli.

SławeK
  • Poziom 12  
    Luz na flanszy półosi na skrzyni biegów typowa usterka
  • Poziom 13  
    Kolego facio41 możesz mi powiedzieć jak to można naprawić o ile się da. Czy poprostu musze szukać drugiej półosi czy tej flanszy? Bo nie chciałbym dwa razy tego rozbierać...
  • Poziom 20  
    najpierw to musisz sprawdzic co sie stalo jak sam nie mozesz znajsc usterki zrob tak jak kol. Slawek napisal
    jak chcesz sam robic zeby zaoszczedzic mechanik ci powie co jest nie tak -zaplacisz tylko za diagnostyke i sam zrobisz
    bo tak to naprawde jest wrozenie
  • Poziom 18  
    Witam prawdopodobnie masz walnięte wewnętrzne przeguby.
  • Poziom 9  
    Niestety mnie to się widzi na łożysko na wałku sprzęgłowym a co za tym idzie drgania się przenoszą na cały samochód .Niestety kilka razy w oplu się spotkałem z tą usterką.Jeśli mam rację to tanio nie będzie,zależy jk długo tak jest i co przy tej okazji jeszcze się,,wypiłowało,,
  • Poziom 32  
    witam, takie objawy powoduje niewyważone masy na układzie napedzanym, czyli koło ,piasta koła a wniej łożysko, półoś lub półosie a wnich przeguby, lub niecentryczne mocowania tych elementów co skutkuje wibracjami przenoszonymi na karoserie , czyli po pierwsze sprawdż czy półosie są prawidłowo zamocowane do skrzyni, bicie kół ( nie chodzi wyważenie) , czy objawy się nasilają czy odwrotnie w czasie swobodnego toczenia się samochodu, czy przyspieszanie powoduje wzrost wibracji, podaj rocznik auta, czy na wolnych obrotach silnik pracuje równo i spokojnie, powodzenia