Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

szukam dobrego miernika sygnału sat. Co polecacie?

delsen_p 04 Nov 2008 06:50 9984 12
    delsen_p
    Level 15  
    potrzebny mi miernik, z możliwością identyfikacji satelity (bez udziału tunera sat.) z własnym zasilaniem. Coś w miarę małego i taniego. Niestety, nie wiem, od czego zacząć poszukiwania.....
    sylwana-el
    Level 24  
    GOOGLE -wpisz w szukaj "SATELLITE FINDER"
    delsen_p
    Level 15  
    Już patrzyłem..... jest tego masa. Ale, drobne PLASTIKI odpadają.... Musi mieć LCD, id.satelity, BER, H/V, najlepiej podgląd obrazu itp. Ale, czy cena 1600zł to okazja?? Ceny w/w zaczynają się od 1100zł, czy ktoś zna miejsce, gdzie można zakupić to taniej?
    piotrekmilitowski
    Level 23  
    Witam! Zobacz sobie Telemana, począwszy od 1650 (posiadam), 1650S , 1680 ( dodatkowo pomiary dla HDTV) . Pozdrawiam
    delsen_p
    Level 15  
    Przeglądając oferty, postanowiłem pozostać przy:
    Schwaiger 9000

oferowany nawet na allegro za około 589zł

Teraz mam pytania...

Czy, w tym mierniku jest możliwość całkowitej zmiany namazanej tam tabeli z satelitami??
    słyszałem, że edycja FREQ, TP, PID itp. odbywa się programem przez PC...
    Czy to prawda?

np. brakuje w nim pozycji 10E...
    Czy można, np. podmienić 8E (TP i resztę na niej zapisaną) na nową pozycję 10E i jakąś MHZ z tego satelity?

Kolejne pytanie, dotyczy... nasłuchu fonii...
    czy, jest możliwość podpięcia do tego miernika słuchawek z przelotką od miernika DSM-20 ???

Dodano po 2 [minuty]:

aha....
    dobry numer...
    Sprzedawca podaje w opisie, że miernik wskazuje poziom BER ... A gdzie?
    bo widzę jakość, sygnał ale BER?
    a może przyciskami A B coś się przełącza?

i jeszcze jedno...
    czy ma ktoś ksero (txt, pdf) instrukcji do niego?
    był bym wdzięczny

Dodano po 13 [minuty]:

i jeszcze jedna rzecz...
    wybaczcie za namolność

w tańszych sat-finderach, jest pot. TUNE, który daje możliwość zmniejszania poziomu sygnału, gdy wskazówka przekroczy 100%, jest też, zaklejony naklejką drugi potencjometr, na tyle obudowy...

Co jest w tym mierniku, by... zmniejszyc sygnał z LNB w celu, dokładnego ustawienia czaszy?

wiadomo, poziom sygnału np. w czaszy 60cm znacznie różni się tym z anten np. 130cm...
    łatwiej, moim zdaniem poprawnie ustawić antenę o mniejszej srednicy..., niż w przypadku tych większych.
    Co zrobić, gdy LS9000 wskaże Level i Quality MAX??
    Mokra szmatka na konwerter? he,he w celu stłumienia sygnału....
    Tego to bym nie chciał robić z miernikiem za tyle kasy...

Usunąłem link do aukcji.
    Regulamin p. 10.11 - GKVIDEO
    GKVIDEO
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam osobiście posiadam miernik SATLOOK Micro+ http://www.satnet.com.pl/-produkty/pid,17/Miernik-Satlook-Micro-
    super się sprawuje już 3 rok w prawdzie nie ma podglądu w postaci obrazu , ale ma wszystko co jest potrzebne do dobrego ustawienia SAT łącznie z tłumikiem w przypadku za dużego poziomu sygnał (np. z większej czaszy), co do miernika który Cię zainteresował to nie wydaje mi się , żeby posiadał on wskazanie parametru BER , w reklamie linku z allegro , który podajesz słowo BER napisane jest w nawiasie koło słowa "jakość" moim zdaniem to taki chwyt marketingowy , pozdrawiam GKVIDEO
    delsen_p
    Level 15  
    Kupiłem tego Schwaigera SF9000, jest ok, powiem szczerze..., jest bardzo dobry....
    BER niestety nie ma....
    ale...
    zrobiłem to ta:
    w małej skrzynce plastikowej, podłączyłem tuner Signum 9000 (bardzo malutki FTA) z kilku calowym TV LCD.... więc, jest podgląd, jest BER na ekranie..., oraz dobry miernik z identyfikacją satelity... całość mieści się w malutkiej skrzynce na narzędzia z Tesco, he,he..,
    teraz jest ok, mam co chciałem miec
    Olek II
    Moderator
    Witam, mam pytanie, mam miernik poziomu sygnału analogowy starego Technisata. Czytając Wasze posty, mam chęć również zakupić świetny miernik z podglądem BER. Mam trochę słaby wzrok, więc żeby dobrze widzieć BER to myślę o lcd ale 42" :D. Nosiłbym zestaw na plecach i miałbym naprawdę wygląd "fachowca". A tak do rzeczy, jaka będzie różnica w obrazie dla klienta po ustawieniu moim miernikiem na max sygnału z zachowaniem skrętu konwertera w zależności od położenia miejsca montażu względem południka "0", a miernikiem ze wskaźnikiem BER na monitorze 42" na dachu?. Coś mi się wydaje, że "fachowość" ustawienia anteny, to kupa szmelcu ciągniętego do miejsca montażu czaszy. Pozdrawiam.
    ansat
    Level 24  
    Wygląd "fachowca" decyduje o cenie usługi.Mając LCD 42" na plecach za usługę weżmiesz odpowiednio więcej niż ustawiając miernikiem z wyświetlaczem 3,5".Różnica"W obrazie dla klienta" żadna ale zarobek na miarę "FACHOWCA"
    pasc
    Level 19  
    Witam !

...a ja się zapytam szanownego kolegi to warto kupić ten miernik "śfajger" czy tak jakoś...bo też w końcu muszę z czymś porządniejszym do ludzi hehe...

---i jak z tą podmianą listy satelit, trasponderów przez PC...? a może jakaś instrukcja w pdf by się znalazł...albo chociaż skanik hę

będę wdzięczny...aha i za ile kolega kupił....?

pozdro

pasc
    bobok
    Level 10  
    Nie chcę zakładać nowego tematu więc podłączę się do tego. Mam miernik satlook micro do którego pojawiło się uaktualnienie oprogramowania rozszerzające jego możliwości o analizę widma. I tu moje pytanie czy warto kupować to uaktualnienie. Może ktoś ma ten miernik z tą wersją oprogramowania i może wyrazić swoją opinię lub udostępnić soft.
    marselus
    Level 12  
    WItajcie !

Absolutnie polecami miernik HDSM
    http://ed.vector.com.pl/466643.xml

Zalety :
    Możliwość samodzielnego komponowania planu kanałów na stronie dostawcy dostepny soft
    Najistatniejsza zaleta tego miernika jest szybkość działania, to NAJSZYBSZY MIERNIK NA RYNKU
    Pomiary C/N, PreBER, Post BER, Poziom sygnału
    Wbudowany generator DiSEqC,
    A pozaty wersja HDSM USB Plus ma dodatkowo wykres konstelacji, oraz spectrum

pozdrawiam

Moderated By GKVIDEO:

Dzisiejsza twórczość zostaje nagrodzona ostrzeżeniem .
    Regulamin p. 10.1 , 13 i 15 - GKVIDEO