Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot do bramy-rozkodowany.

Crofan 04 Lis 2008 11:14 9327 17
  • #1 04 Lis 2008 11:14
    Crofan
    Poziom 9  

Witam.Panowie mam 2 piloty ktorymi uruchamiam bramke.Niedawno oba przestaly dzialac, wiec zadzwonilem do serwisu, przyjechal fachowiec, zaprogramowal i wsio przez rok ladnie dzialalo.Niestety znowu przestaly reagowac. Czy sa jakies uniwersalne kody aby uruchomic te piloty, czy kazdy producent ma swoje?

0 17
  • #3 04 Lis 2008 12:05
    Crofan
    Poziom 9  

Czyli bez serwisu sie nie obedzie ;(?

1
  • #4 04 Lis 2008 12:33
    edberg
    Poziom 30  

Podaj producenta sterownika bramy, może
    coś poradzimy ;) .

0
  • #5 04 Lis 2008 13:15
    Crofan
    Poziom 9  

To jest niewielki silownik na ktorym wytloczony jest napis "Came"

0
  • #6 04 Lis 2008 13:24
    edberg
    Poziom 30  

Mnie chodzi o sterownik a nie siłownik! Sterownik z anteną odbiorczą.

0
  • #7 04 Lis 2008 18:14
    Marteen_G
    Poziom 21  

A jaki to pilot? Jeśli też ma napis Came to podaj jego rysopis ;D

2
  • #8 04 Lis 2008 18:26
    Crofan
    Poziom 9  

Pilot jest koloru siwego i napis Came a caly mechanizm ma juz 6 lat.Postaram sie pozniej popatrzec na ten sterownik.A to foto silownika.

0
  • #9 04 Lis 2008 18:29
    Marteen_G
    Poziom 21  

Siwy powiadasz? Taki?

1
  • #10 04 Lis 2008 18:31
    Crofan
    Poziom 9  

Dokladnie takie cudo.

0
  • #11 04 Lis 2008 18:44
    Marteen_G
    Poziom 21  

No to fakt, zdarzają się takie wybryki w tym systemie. Musisz otworzyć skrzynkę z centralą sterującą siłownikami. Na centrali powinien być jeden przycisk, naciskasz go i trzymasz, jednocześnie naciskając żądany przycisk pilota (ok 2-3 sek), puszczasz przycisk w centrali a przycisk pilota trzymasz jeszcze z 1 sek, i puszczasz. Powinien działać 1 pilot. Jeżeli nie zadziała to pewnie masz uwaloną kartę częstotliwości (odbiornik radiowy, taka mała płytka wpinana prostopadle w centralę). Jeżeli zadziała ten pilot to z drugim już jest inaczej, a mianowicie, wciskasz w nim (tym drugim pilocie) 2 przyciski jednocześnie do momentu aż dioda na nim zacznie migać szybciej. Wtedy puszczasz przyciski i raz naciskasz przycisk, który ma być używany w tym pilocie, dioda zacznie świecić światłem ciągłym. Teraz musisz do tyłu tego pilota przyłożyć przód już wgranego wcześniej pilota i nacisnąć ten przycisk, który wgrałeś wcześniej i trzymać. Zaprogramowanie drugiego pilota zostanie zasygnalizowane 3 mignięciami jego diody. Puszczasz przycisk pierwszego pilota i powinno wszystko działać. :D

0
  • #12 07 Lis 2008 23:53
    edberg
    Poziom 30  

Warto wiedzieć że tu jest ograniczona ilość pamięci tzn jeśli to jest enty pilot może już nie dać się go zaprogramować!

0
  • #13 09 Lis 2008 07:34
    RAPELC
    Poziom 17  

Jak ci to rok pracowało poprawnie a teraz przestało, to czy sprawdziłeś najpierw czy bateryjka w pilocie jest dobra czy też może już się wyładowała. Jest tam "paluszek" ale nie na 1.5V lecz na 12V !!! (taki typowy do pilotów). Jak będziesz ją wymieniał to sprawdz najpierw z której strony jest + a z której minus i zaznacz sobie, bo jak się pomylisz to z pilota zrobisz złom, nie ma próbowania na pałę i tłumaczenia że to "tylko".

Jak otworzysz pilota to sprawdż dla pewności czy jest tam malutki układzik scalony na którym będą literki: HCS i kilka cyfr. Popatrz z obu stron płytki. Najprawdopodobniej znajdziesz tam taki układzik. Będzie to wtedy system ze zmiennym kodem.
    Wtedy nie programujesz pilota lecz uczysz odbiornik (ten w sterowniku siłownika) rozpoznawać poszczególne przyciski w pilocie. Pamiętaj że jeżeli jedynie rozładowała ci się bateria w pilocie to nie musisz niczego przeprogramowywać, również nie musisz gdy są to te same piloty a nie inne. Jak to się robi opisał wyżej Marteen_G

Przy 2-ch pilotach to pamięci nie zapcha, chyba że ktoś dużo razy je już zdążył wczytywać do odbiornika. Jak wyczyścić pamięć było już gdzieś na forum, trzeba poszukać. W tym przypadku nie wygląda na to aby to było potrzebne.

0
  • #15 09 Sty 2010 12:14
    Crofan
    Poziom 9  

Dziekuje panowie za rady problem rozwiazany, temat mozna zamknac.

0
  • #16 11 Lut 2010 13:51
    alex222
    Poziom 14  

No problem rozwiązany.Ale kolega mógł by sie pochwalić co było ostatecznie przyczyną usterki. Czy co roku trzeba uczyć odbiornik? dziwne to trochę...

0
  • #17 17 Lut 2010 14:01
    calebzzz
    Poziom 12  

Ja mam takie pytanie odnosnie CAME. Czy procedura dodawania kodu kasuje wczesniejszego pilota ? Mam w tej chwili jedne pilot CAME taki chudy/szary/podluzny i zastanawiam sie czy moge dodac do tej centralki pilota Elmes DWB100HT wkoncu to ta sama czestotliwosc? czy tez kody musza byc z tego samego "worka" ?

0
  • #18 17 Lut 2010 20:40
    Marteen_G
    Poziom 21  

Nie dodasz. Ma być Came. Każdy producent ma inny sposób kodowania i jeszcze nie widziałem, żeby odbiornik przyjmował kody innych producentów.

1