Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek Focus I i otwieranie bagażnika przyciskiem

04 Lis 2008 12:24 11632 6
  • Poziom 12  
    Panowie mam niezłą zagłostkę. Odkąd kupiłem Focusa MKI walczę z centralnym zamkiem i otwieraniem bagażnika z przycisku.

Problem polega na tym że ten przycisk nie działa, pierwsze co to sprawdziłem przycisk działa, ale ktoś wcześniej przerabiał sterownik od centralnego i jest niestandardowy, nie podłączył otwierania klapy. Ale najgorsze że gdy rozebrałem tylną klapę wychodzą 4 lub 5 przewodów już dokładnie nie pamiętam. Chciałem sprawdzić czy działa sam zamek w klapie ale nigdzie nie mogę znaleźć wyprowadzeń tej kostki. Może ktoś z was wie jak przetestować czy działa zamek ?. Próbowałem robić testy i na czarny przewód podłączyłem masę a na bodajże biały napięcie. Ale zamek zachowuje się tak jakby w pierwszym momencie zareagował ale nie miał siły odryglować zamka. Możliwe że nieprawidłowo podłączyłem a nigdzie w internecie nie mogę znaleźć wyprowadzeń tej kostki i informacji jak sterowany jest ten zamek i jakimi przewodami. Będę wdzięczny za jakieś info na ten temat.
  • Poziom 12  
    No cóż widzę że nikt nie wie jak mi pomóc ;(
  • Poziom 35  
    Pewnie komfortmoduł padł i ktoś naprawił w taki sposób, przez dołożenie sterownika centralnego.
    Poszukaj sobie schematu powinna być rozpiska kabli albo wydobądź ten siłownik i obadaj co i jak...
  • Poziom 28  
    cezar, tak to opisałeś, że trudno coś zrozumieć. Jeżeli masz żal, to tylko do siebie miej. Może jakieś zdjęcia wrzucisz ?
  • Poziom 12  
    bartek_j napisał:
    Pewnie komfortmoduł padł i ktoś naprawił w taki sposób, przez dołożenie sterownika centralnego.
    Poszukaj sobie schematu powinna być rozpiska kabli albo wydobądź ten siłownik i obadaj co i jak...

Masz rację padł i ktoś podłączył uniwersalny sterownik pod oryginalne zamki ale zapomniał o klapie.
    Problem polega na tym że nie wiem jak przetestować sam zamek w klapie, nie wiem jak i pod jaki przewód się wpiąć by za symulować otwieranie przyciskiem z kokpitu. Nigdzie nie mogę znaleźć rozpiski a tą którą kolega niżej podał nie bardzo rozumiem ;(. Chodzi mi o jasne określenie na jakie przewody co mam podać ?. Naprawdę będę wdzięczny za tą informację.

pzdr.
  • Poziom 2  
    Czy mógłby mnie ktoś nakierować na dokładny opis przewodów idących z modułu centralnego zamka znajdującego się w pod schowkiem. W moim fokusie nie działa centralny z pilota tylko po przez kluczyk. Kupiłem dziś centralkę i chcę to podpiąć pod tą z forda. Tyle tylko wiem że ponoć sterowany jest minusem. Potrzebuję kolor przewodów do otwierania/zamykania zamków do otwarcia bagażnika i kierunkowskazów. Z góry dziękuje !!!

Już centralny zamontowany. Poradziłem sobie.