Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o sprawdzenie schematu

04 Lis 2008 12:51 1256 1
  • Poziom 27  
    Witam.
    Stawiam pierwsze kroki w dziedzinie układów cyfrowych - chciałbym zmontować jako pierwszy układ przedstawiony na poniższym schemacie.
    Jednak jako że jest to mój pierwszy (po)twór, prosiłbym bardziej doświadczonych kolegów o sprawdzenie poprawności, komentarze i porady.
    Schemat powstał w programie EAGLE, na podstawie not katalogowych oraz forum elektroda.

Co do szczegółów układu - całość ma być zasilana z samochodowej instalacji 12V, umieszczona w okolicach deski rozdzielczej. TXD_OUT i TXD_IN oraz RXD_OUT i RXD_IN oczywiście będą połączone na płytce, nie łączyłem na schemacie dla zachowania czytelności. Transmisja danych przez USART ma być przeprowadzana asynchronicznie z baud rate 9600, stąd częstotliwość zewnętrznego oscylatora 7.3728 MHz. Złącze LED służy do podłączenia wyświetlacza LED (segmenty sterowane bezpośrednio, bez multipleksowania).

Na co powinienem zwrócić uwagę (w tym konkretnym przypadku) przy projektowaniu płytki?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    -reset przez 4k7 - 10k do plusa
    -Vcc przez 100nF do masy
    -Aref przez 100nF do masy
    -wyprowadź isp (mosi/miso/gnd/sck) bo za każdym upgradem trzeba będzie wyjmować uC, aż się nóżki pourywają.

Dodano po 9 [minuty]:

aaa! oczywiście Vcc do plusa i przez 100nF do masy ...

Zresztą poszukaj schematów i poczytaj dyskusje, też jestem początkujący.

Marek