Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

konfiguracja DSL-524T -sterowanie rozproszone przez Internet

04 Lis 2008 13:17 1233 3
  • Poziom 19  
    witam

nie wiem czy istnieje taka możliwość ale chciałem sterować urządzeniami elektronicznymi podłączonymi do lokalnej sieci komputerowej z zewnątrz z dowolnego miejsca na świecie.

moja sieć bazuje na modemie-routerze DSL-524T. chcę komunikować się na wybranym wolnym porcie IP. adresy komputerów i urządzeń w lokalnej sieci zaczynają się od 192.168.1.x

nie wiem jak i czy da się w ogóle tak skonfigurować wyżej wymieniony modem by takie coś było możliwe.

pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Da się - służy do tego przekierowanie portów.
    Temat wielokrotnie wałkowany na forum.
  • Poziom 19  
    Witam

Wszedłem w opcjach modemu do Virtual Server i dla komputera w lokalnej sieci o adresie 192.168.1.4 (tu uruchomiony jest mój program typu serwer z którym chce się połączyć) ustawiłem następujące parametry:

protokol = TCP
    port start = xxxx
    port end = xxxx
    port map = xxxx

gdzie xxxx to jeden z wolnych portów IP (dałem wszędzie taki sam)

Zapisałem konfiguracje modemu oraz zrestartowałem modem i komputery w sieci lokalnej. Wszedłem na jedną ze stron WWW, która podaje mój zewnętrzny adres IP i odpisałem aaa.bbb.ccc.ddd.

Następnie na komputerze w sieci lokalnej o IP 192.168.1.2 uruchomiłem program klienta i wpisałem adres aaa.bbb.ccc.ddd oraz port xxxx. Dałem połącz i nic wyrzuciło mi błąd socketa 10061.

Wyłączyłem zapory oraz programy antywirusowe na obydwu komputerach.

Najprawdopodobniej w ogóle klient nawet na moment nie połączył się programem serwer. korzystam z neostrady !

Nie wiem co jest grane ?

Proszę o pomoc

Pozdrawiam