Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dzielenie kablowki Vectra przez router Pentagram Cerberus

dziurkensen 04 Nov 2008 13:18 3395 4
    dziurkensen
    Level 10  
    Witam wszystkich mam pytanie odnosnie podzielenia kablowki Vectra na dwa kompy obecnie odbieram neta na modemie Scientifik Atlanta EPC 2100 R2 ale nie wiem jak mam to zrobic próbowałem skonfigurowac routera Pentagram Cerberus 6381-2 którego kupiłem do podzielenia ale nic z tego nie pojmoje pomocy:cry:
    ghambit
    Level 24  
    Zmieniłeś MAC'a w tym cerberusie na maca swojej sieciówki? Jak to podłączasz i gdzie występują pierwsze problemy?
    Świeży k-ce
    Level 11  
    Ja mam internet z chelo UPC chyba ten sam modem Scientifik Atlanta ......
    Dokupiłem do niego linksysa...... połączyłem kabelkiem i wszystko śmiga nic nie trzeba było ustawiać.

Chcesz neta przez wi-fi ?? czy po kabelku ??

Podłącz najpierw modem z upc skrętką do karty sieciowej komputera (nie przez usb) Sprawdź czy masz internet poleceniem ping.
    Warto sprawdzić jaką masz bramę może sie przydać polecenie ipconfig /all
    Następnie podłącz modem do routera tym samym kablem.
    Kolejnymi kablami podłącz komputery do routera. Powinno wszystko działać,
    Sprawdź jeszcze raz swoją konfiguracje na komputerach ipconfig /all zobaczysz czy router przydzielił Ci jakieś ip bramę i maskę.
    Daj znać co i jak.
    dziurkensen
    Level 10  
    Koledzy nie wiem gdzie mam tego MACA szukac a jak wejde w ustawienia Routra to jestem zielony byłbym wdzieczny za podesłanie mi linka z ustawieniami tego Routra pozdrawiam :cry:
    Alana
    Level 37  
    W wiekszosci wypadkow nie ma potrzeby klonowania MAC z sieciowki, wystarczy wylaczyc i wlaczyc zasilanie modemu zeby zaakceptowal nowy MAC.
    Z tego wzgledu najczesciej jak robie kablowke to konfiguracja ogranicza sie jedynie do ustawienia szyfrowania WiFi i przekierowania portow.