Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klonowanie MAC bez rutera

newchief 04 Lis 2008 15:56 2585 6
  • #1 04 Lis 2008 15:56
    newchief
    Poziom 28  

Wtam, nie wiem czy da sie to zrobić ale zapytac mozna :)
    Mam kompa który dostaje neta po WAN, na serwerze jest przypisany mac do ip, tak więc tylko jeden komp moze dzialac z podłączonym netem. Mój problem polega na tym ze nie chce kupować rutera zeby sklonować adres mac komputera, tylko raz za czas chce podpinac pod neta innego kompa niż ten który jest na stałe (przypisany na serwerze), czy są jakies programy które bedą emulować adres mac "właściwego" komputera? Np sieciówka komputera X jest przypisana na serwerze po macu, a mam komputer Y na którym chciałbym emulować adres mac komputera X nie dzwoniąc do ISP zeby na 10 minut zmienił adresy.. Sprawa najważniejsza na kompie X jak i Y są niestety WinXP, przy Linuxie nie byłoby problemu ani tego postu :) Jeżeli coś pokręciłem to prosze o wyrozumiałość.

• #3 04 Lis 2008 16:02
    newchief
    Poziom 28  

Niestety nie widze takiej opcji w ustawieniach karty sieciowej.

• Pomocny post
    #4 04 Lis 2008 16:11
    jacmac
    Poziom 9  

Cześć, spróbuj użyć programu macmakeup195d. Uwaga, niektóre karty zwłaszcza wifi nie pozwalają na zmianę MAC-a.

• #5 04 Lis 2008 16:14
    newchief
    Poziom 28  

Sprawa dotyczy Wanu nie Wlanu :) Sprawdze dam znac o efektach jutro wieczorem :) Jak ktoś zna inne programiki to proszę mowic :)

• #6 04 Lis 2008 16:32
    jacmac
    Poziom 9  

A jaka róznica? Internet (WAN) możesz otrzymywać via Ethernet jak i via wifi.

• #7 04 Lis 2008 19:34
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

newchief napisał:
    Niestety nie widze takiej opcji w ustawieniach karty sieciowej.

Jaką masz kartę sieciową ?
    Zwykle nie ma tej opcji przy sterownikach wbudowanych w Windows, po zainstalowaniu sterowników od producenta jest.

Po za tym funkcja szukaj znajdzie kilka innych sposobów zmiany adresu MAC.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME