Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czesci do kompresora są ale jak to poskładać

04 Lis 2008 16:35 2097 5
  • Poziom 11  
    witam wszystkich, jak w temacie,mam już naskładane trochę części do budowy kompresora,ale nie bardzo mam pomysł jak się za to zabrać,prosił bym o jakieś sugestie oraz pomysły,oraz co i do czego można by w tej konstrukcji zastosować, dodam że graty pochodzą z działającej do końca szafy chłodniczej ze sklepu.
  • Poziom 26  
    Filtr przeciw pyłowy na ssaniu sprężarki, jak chcesz żeby ci dobrze działało. Jaki to kompresor firma, i reszta danych. Olej w sprężarkach lodówkowych jest b.higroskopijny, nie wiem ile ci to potrzyma, musisz dać butle np stara gaśnica.
  • Poziom 18  
    Sobota napisał:
    ... musisz dać butle np stara gaśnica...

Butla już jest, to ten mniejszy cylinder. Pozostałe to jak kolega powyżej, trudno powiedzieć jak długo pochodzi ponieważ w układach chłodniczych zawsze jest olej w obiegu (może nie za dużo ale krąży) więc i Tobie z czasem go wydmucha :(
  • Poziom 26  
    [/quote]
    Butla już jest, to ten mniejszy cylinder. Pozostałe to jak kolega powyżej, trudno powiedzieć jak długo pochodzi ponieważ w układach chłodniczych zawsze jest olej w obiegu (może nie za dużo ale krąży) więc i Tobie z czasem go wydmucha :([/quote]
    No właśnie jak olej wydmucha i wcześniej nałapie on wody to nie wróży to dobrze agregatowi. Olej wydmuchiwany będzie razem z powietrzem a więc nie wiem jak będzie np: z malowaniem areografem. Nie wiem czy nie lepszym rozwiązanie ale też nie idealnym będzie wlanie oleju silnikowego do tej sprężarki. Ale ale smarowanie sprężarki jest na skutek mieszania się freonu z olejem a więc i tak będzie nie to. ;-(
  • Poziom 11  
    A więc Panowie jest tak,co do kompresora samego jest on niemieckiej firmy i jest sprawny, osuszacz na chodzie to ten niebieski na fotce powyżej,następnie jest sterownik sach 1p, który nie bardzo wiem do czego zastosować i czemu ma on służyć,

mam drugi kompresor już gotowy do pracy ale zamiezam wymontować z niego odolejacz i skraplacz i przełożyć do obecnej konstrukcji,może ma ktoś gotowy projekt z wyłącznikiem ciśnieniowym i jakiś schemat oraz fotki jak to jest zmontowane.
  • Poziom 26  
    Osuszacz łapie wilgoć w parę godzin już jest do wymiany. Sterownik jest po to żeby w chłodni utrzymywać odpowiednią temperaturę. Z tego co widzę ten układ ma zawór cpv. Jest on odpowiedzialny za wpuszczanie odpowiedniej ilość gazu do kapy. A po co skraplacz w kompresorze?