Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowe podłączenie satelity do tunera.

drift 04 Lis 2008 17:12 14862 10
  • #1 04 Lis 2008 17:12
    drift
    Poziom 2  

Witam serdecznie.
    Od razu zaznaczam że jestem zielony w tych sprawach , a interesuje mnie podłączenie bezprzewodowe z talerza do tunera telewizyjnego.
    Czy istnieje coś takiego? które najlepiej używać? jaka ma moc?
    Problem polega na tym iż nie mogę (fizycznie) przymocować talerza satelitarnego (polsat cyfrowy) na bloku w którym mieszkam. Nie zezwala na to właściciel bloku. Zastanawiałem się czy jeśli zamontowałbym coś takiego na sąsiednim bloku to czy istnieje urządzenie które przesłałoby mi sygnał z anteny na osobnym bloku ( talerza) do tunera lub jakiegoś odbiornika w domu ?
    Jeśli nie jest to możliwe to czy mogę w jakikolwiek inny sposób odbierać sygnał bez talerza ?
    Dziękuję za odpowiedź.

0 10
  • #2 04 Lis 2008 17:20
    fuutro
    Poziom 43  

To przykręć do balkonu z pomocą jakichś obejm talerz i powinno grać - nie będzie ingerencji w ścianę. A o takim łączeniu to jeszcze nie było, zwłaszcza, że tuner i polaryzator blisko współpracują ze sobą.

0
  • #3 04 Lis 2008 17:22
    krzycho123
    Poziom 31  

Nie ma technicznie takiej możliwości , sygnał z i do (przełącznik diseqc czy obrotnica) konwertera musi być przesyłany po kablu koncentrycznym.

Pomyśl o dachu , pewnie wymaga to zgody właściciela budynku ale może się udać.

0
  • #4 04 Lis 2008 17:31
    drift
    Poziom 2  

fuutro napisał:
    To przykręć do balkonu z pomocą jakichś obejm talerz i powinno grać - nie będzie ingerencji w ścianę. A o takim łączeniu to jeszcze nie było, zwłaszcza, że tuner i polaryzator blisko współpracują ze sobą.

Niestety ale okna leza po zlej stronie sciany a ja nie mam balkonu ;/

krzycho123 napisał:
    Nie ma technicznie takiej możliwości , sygnał z i do (przełącznik diseqc czy obrotnica) konwertera musi być przesyłany po kablu koncentrycznym.

Pomyśl o dachu , pewnie wymaga to zgody właściciela budynku ale może się udać.

Pytalem wlasciciela budynku o zgode zainstalowania na dachu ale stwierdzili ze nie zrobia wyjatku. Po tym jak pozwalali wynajemca instalowac Satelity powstal wielki klopot z pozostawionymi jak ktorys sie wyprowadzil i wprowadzili calkowity zakaz umieszczania wlasnych.
    Niestety sytuacja nie dzieje sie w Polsce ale w Anglii, kraju w ktorym na wszystko trzeba miec pozwolenie :)

z tego co sie zorientowalem na bloku jest zainstalowana antena zbiorcza ale gdy powiedzialem o dodatkowym konwerterze dla zeza otworzyli usta ze zdziwienia i stwierdzili ze tego nie zrobia bo za duzo zachodu. oferowalem wynajecie firmy ktora sie specjalizuje w tego typu sprawach lecz odmowili. Jednym slowem jesli nie wymysle czegos innego TV nie bedzie ;/

0
  • #5 04 Lis 2008 18:25
    pikarel
    Poziom 31  

Piszesz, że trzeba mieć na wszystko papier, więc zrób tak:
    zażądaj od właściciela budynku informacji (oświadczenia) na piśmie, że nie zezwala na profesjonalny montaż dodatkowych konwerterów.
    Idź z tym pismem do burmistrza (lub innego prezydenta miasta :) ).
    Dlaczego?
    Nawet w Angli właściciel nie może odmówić profesjonalnego montażu anteny, czyli dostępu do informacji.

0
  • #6 26 Lut 2010 22:52
    Szykas
    Poziom 9  

Witam
    Chciałbym odświeżyć ten temat może już coś takiego jest możliwe tzn przesłanie sygnału z satelity do tunera bez kabla. W moim przypadku jest to kwestia 1 metra z balkonu do mieszkania po prostu nie moge wywiercic dziury w scianie ani puscic kabla przez drzwi balkonowe:(
    Pozdrwawiam i dziekuje za odpowiedzi

2
  • #7 26 Lut 2010 23:02
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Rozwiązanie to "PRZEJŚCIÓWKA OKIENNA PRZELOTKA PŁASKI KABEL" , do kupienia np. na Allegro.

2
  • #8 27 Lut 2010 04:29
    tomarex
    Poziom 24  

Witam.
    Rozwiązanie takich problemów może być też w inny sposób.
    Jeśli w pobliżu anteny można zainstalować tuner satelitarny np w sąsiednim bloku.
    To do swojego TV przesyłamy sygnał i sterowanie pilotem bezprzewodowo.

0
  • #9 27 Lut 2010 08:54
    gregorio27
    Poziom 31  

Cytat:
    To do swojego TV przesyłamy sygnał i sterowanie pilotem bezprzewodowo.
    Szukaj pod nazwą Videosender z funkcją przesyłania zwrotnie sygnału IR.

0
  • #10 04 Mar 2010 12:44
    djandriu
    Poziom 27  

Jaka jest odległość między blokami? Najlepiej jak piszą koledzy tuner umieścić tam i użyć Videosender tylko jakiś z wyższej półki...
    Dobrym rozwiązaniem byłby Videosender 5,8 GHz mogący przesłać obraz do 2 kilometrów ale niestety jego wadą jest brak przesyłu sygnału IR oraz cena 2500 :D
    oto takie cudo:
    Bezprzewodowe podłączenie satelity do tunera.

1
  • #11 04 Mar 2010 23:44
    GKVIDEO
    VIP Zasłużony dla elektroda

Temat zamykam bo cześć odpowiedzi kierowana jest zakładającego temat który na forum nie zaglądał już dwa lata.

0