Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dobór kabli dość istotne pytanie

05 Lis 2008 00:24 1082 3
  • Poziom 17  
    Zainteresowałem się teraz tym tematem po powiem szczerze że mało zwracałem uwagę na to:)
    A więc załóżmy ze z aku do kondensatora mam podciągnięty kabel 35 mm^ oraz masę z karoserii tez 35 mm^ od kondzia wychodzą dwa kable po 20 mm ^ plusa i minusa do wzmacniacza oraz kolejne dwa 10 mm^ również plusa i minusa do dugiego wzmacniacza. czy bezpiecznik który był w komplecie razem z zestawem kabli mowa tu o komplecie Dietza jest odpowiedni ?? Czy trzeba zakładać bezpieczniki na kablach wychodzących z kondensatora do wzmacniaczy oraz jakie one mają być?? Według grubości kala z kondzia do wzmaka czy według grubości kabla z aku do kondzia?? Czy to ma tez jakieś znaczenie jeżeli chodzi o długość kabla bo np do jednego pieca mam poniżej 30 cm do drugiego ok 0,5-06 metra. czekam na odpowiedź bo nie mogę tego zrozumiem i analizowałem tą tabele z przekrojami i dalej nic ;(
  • Poziom 30  
    Ogólnie to jak chcesz to możesz pozakładać bezpieczniki na każdym kablu, ale mija sie to z celem.
    Wystarczy bezpiecznik na plusie zaraz przy akumulatorze dołączony do zestawu :)
  • Poziom 18  
    Jaki masz piecyk? Ja bym dał 1 bezpiecznik tak jak mowi kolega powyzej na kablu zasil. bezpośrednio przy akumulatorze powiedzmy 80A. zalezy jakie bezpieczniki ma wzmak. Pozdrawiam;)
  • Poziom 17  
    Jeden piec to Orion 4002 drugi to Audison SRX 2