Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP-300 Niewyraźny druk w czerni z lewej strony

reverser 05 Lis 2008 12:49 9978 12
  • #1 05 Lis 2008 12:49
    reverser
    Poziom 10  

Witam wszystkich. Mam problem z samsungiem CLP-300, po wydrukowaniu strony tekstu w czerni tylko ok. 1/4 strony od prawej strony jest wyraźna. Pozostała część wygląda troche wyblakle, jakby brakowało tonera z tej strony.

Wydrukowałem ten sam tekst w kolorze błękitnym i nie widać żadnego problemu.

Dane eksploatacji z monitora drukarki:

Zespół utrwalający - 11568
    Wałek transferowy - 8716
    Rolka pobierania Zasobnik - 8776
    Jednostka przetwarzania obrazu - 17406
    Pas Transferowy - 17405

Nie pojawiają się żadne błędy na temat potrzeby wymiany czegoś, a ja nie mam pojęcia jakie są max. wartości tych liczników.

dodam jeszcze że kupiłem wszytkie 4 regenerowane tonery, może to być przyczyną?

Z góry dzięki za każdy pomysł.

0 12
  • Pomocny post
    #2 05 Lis 2008 20:05
    KrzysiekAtl
    Poziom 17  

uszkodzona jest czarna wywoływaczka w zespole bębna, a konkretnie są spieki na listwie ustalającej grubość tonera na wałku.
    Trzeba rozebrać, wyczyścić i złożyć.
    Jeśli nie jesteś specjalistą w tym temacie raczej nie dasz rady.
    Trzeba ta rozebrać aby nic nie uszkodzić a szczególnie bębna, a następnie złożyć idealnie tak jak było.
    Listwa jest z delikatnej blaszki.
    Zgłoś się raczej do dobrego serwisu .
    Większość jednak zaleci ci wymianę całego modułu - kosztowna sprawa.

0
  • #3 05 Lis 2008 22:15
    reverser
    Poziom 10  

Wielkie dzięki. Czyli poprostu będzie zwrot :)

0
  • #4 16 Lis 2008 23:54
    jroky
    Poziom 9  

Witam ,jeżeli chodzi o maksymalne wartości liczników w CLP-300 Oprócz tonerów wymieniać musimy również bęben. Jego wydajność to: 20 000 stron. Jednak ta wartość jest obowiązująca w przypadku drukowania stron czarno-białych. Przy nierównomiernym obciążeniu, a mianowicie przy drukowaniu również stron kolorowych, wymiana bębna może być konieczna już po wydrukowaniu 12 500 stron.Do wymiany kwalifikuje się również pojemnik na zużyty toner. Wprawdzie nie jest to rzecz droga, jednak zawsze to dodatkowy wydatek, zważywszy na to, że pojemnik wymieniać trzeba zaskakująco często: po wydrukowaniu 1 250 stron kolorowych lub po
    5 000 czarno-białych.
    pozostałe materiały eksploatacyjne:
    nazwa produktu wydajność
    wałek zbierający (pickup roller) - 50 000 stron
    zespół utrwalający - 50 000 stron kolorowych / 100 000 stron czarno-białych
    wałek T2 - 100 000 stron
    ITB (Image Transfer Belt)-15 000 stron kolorowych / 60 000 stron czarno-białych

0
  • #5 01 Gru 2008 22:55
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 01 Gru 2008 23:06
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 02 Gru 2008 22:06
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 03 Gru 2008 21:28
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 30 Mar 2009 02:37
    chylli
    Poziom 1  

jak sobie poradziłeś to podziel się tą wiedzą, Sam prosiłeś o dokładną instrukcję a na koniec lakonicznie napisałeś "poradziłem sobie".

0
  • #11 30 Mar 2009 18:02
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 22 Lut 2010 23:34
    birut
    Poziom 21  

A napiszcie jak wyciagacie czarna wywolaczke.
    Ja odkrecam 2 sruby duze srebrne od strony bebna podwazam czarne zaczepypod bebnem i wychodzi mi plastiki z bebnem.
    Czy jest inny sposob npod strony tonerow .
    Mialem blade wydruki w czarnym kolorze wyczyscilem wlasciwie odkurzylem toner pod listwa doltor blade metalowa nawałku ,wałek przemyłem ekstrakcyjna ,jest lepiej nie ma ubytkow w czarnym,ale np drukujac zdjecie na czaenym sa smugi .
    Albo w paincie jak wydrukuje kwadrat w czarnym kolorze ,sa smugi.
    Co to jeszcze moze byc .
    Drukarka ma wyduowane 4000w kolorze i 3000 w czerni

0
  • #13 31 Paź 2014 13:40
    zawadzki14
    Poziom 10  

Witam,

Mam podobny problem, wydruk na czarno posiada białe przerwy w druku. Dobrałem się do bębna, zdjąłem plastykową szarą obudowę bębna, która jest na zaczepach.
    Następnie wyjąłem główny największy wałek, dzięki odkręceniu po boku blokady tego wałka. Potem drugie mocowanie tego dużego wałka po drugiej stronie. Potem już miałem wywoływaczki od każdego koloru w ręku (to takie szufladki z wałkiem), rozebrałem dwie - niebieską dla przykładu i czarną z którą są problemy, odkurzyłem tusz odkurzaczem, którego było b. dużo w środku:) w czarnej ten spiek na wałku, był poprostu trochę bardziej na prawo i zachacza o coś.
    Dlatego mój problem pozostaje nie rozwiązany, chyba wałek przesuwa się w prawo i lewo w tej wywołaczce, stąd pozostaje chyba tylko jakaś sprytna naprawa albo wymiana bębna. Jeszcze do tego wrócę.

0