Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zipp vapor- nie odpala

05 Lis 2008 18:35 9330 13
  • Poziom 23  
    witam posiadam skuter marki Zipp Vapor i ostatnio miałem problem z odpaleniem... Na gwarancji powiedzieli mi ze to mam sobie zrobic na własną rękę z resztą jak ze wszystkim...;/ pa przejechane juz cos kolo 2500km, i jak próbuje odpalić rozrusznikiem to nawet nie załapie, juz nie mówię od kopa... iskra jest, a jak odepnę (przy kręceniu rozrusznikiem) wężyk od paliwa przy filterku to paliwo nie leci;/
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    aa jak odłacze ten wężyk przy króćcu ssącym i zaciągnę to wtedy paliwo leci ciurkiem ale jak przystawie palca do tej rurki na króra nachodzi wężyk to nic nie czuje zaby zasysało
  • Poziom 14  
    Co to do cholery za gwaranacja?
    To nie pompka tylko kranik podciśnieniowy. Działa ok. Szukaj dalej. A najlepiej niech to zrobi serwis i nie płac im za to. O ile robiłeś regularne przeglądy. To ich za... obowiązek.
    Jak dla mnie to gaźnik do umycia.
  • Poziom 23  
    Nie no o gwarancji to mozna tylko pomarzyć, jak urwała mi sie linka od licznika to chcieli mi zabrać skuter na serwis na cos koło 1 miesiąca... a dlaczego nie otwiera sie sam kranik?
  • Poziom 14  
    Do kranika masz dwa wężyki: jeden podciśnieniowy i drugi zasilający gaźnik w paliwo. W momencie uruchomienia silnika w kolektorze dolotowym wytwarza się podciśnienie które poprzez wężyk powoduje między innymi otwarcie kranika i tak dalej.
    Pisałeś że jak zasysasz powietrze przez ten wężyk to paliwo leci do gaźnika czyli ok.
    Jeśli ci skuter nie chce odpalic to umyj gaźnik, sprawdź luz zaworów (o ile to 4T), sprawdź też cewkę WN, przewód WN, fajkę i świecę w komorze spalania jest wyższe ciśnienie i iskra może byc za słaba.
  • Poziom 12  
    przeczysc wezyk od podcisnienia. a tak dla wiadomosci ogolnej ten kranik nazywa sie zawór membranowy. podciśnienie z gaźnika podnosi membrane i leci benzynka. wyczyść gaźnik i filtr powietrza jesli wyczyszczenie wezyka od podcisnienia nic nie da. a Zipp Vapor to 4-suw tak jak wiekszosc chinszczyzny ;p
  • Poziom 23  
    a ile wynosi ten luz zaworowy? ta membrana działa poprawnie tylko ze jak odłącze przewód zasilający przy gaźniku i zakrece silnikiem to paliwo nie leci tak jak by nie było tego podcisnienia... tylko jak odepnę przewód i sam lekko pociągne powietrze to paliwo zacznie lecieć.
  • Poziom 12  
    czyli kolego gaznik nie daje podcisnienia ;) i stad pewnie cala usterka ja bym Ci radzil wykrecic gaznik i przedmuchac go najlepiej sprezarka ;)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    rickoo69 napisał:
    gaznik nie daje podcisnienia

Godne jakiejś nagrody naukowej, może nobla
  • Poziom 22  
    rickoo69 napisał:
    czyli kolego gaznik nie daje podcisnienia ;) i stad pewnie cala usterka ja bym Ci radzil wykrecic gaznik i przedmuchac go najlepiej sprezarka ;)

I rozerwał membranę w gaźniku po przez nieumiejętne obchodzenie się ze sprężonym powietrzem.:shii:

Sprawdź szczelność w układzie podciśnienia. być może gdzieś jest przetarty wężyk lub luźno sadzony na króćcu.
  • Poziom 23  
    nie no to tyle ja sam wiem ale jak dla mnie to jest troche małe ciśnienie w komorze cylindra i nie wiem czemu nie ma podciśnienia w tym wyjściu co otwiera dopływ paliwa.
  • Poziom 14  
    Ustaw zawory. Luz to 0,07 mm dla ssącego i wydechowego. Jak masz możliwośc to zmierz ciśnienie sprężania.
  • Poziom 23  
    mam taka możliwość a ile ma wynosić to Cisnienie na cylku?