Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka makita. Nie działa ładowarka. Jak naprawić?

05 Lis 2008 21:03 8825 8
  • Poziom 11  
    Witam.
    Posiadam wkrętarkę makita, ale nie działa ładowarka. Bezpieczniki ok, ledy nie działają, nie ładuje.
    Jedyny objaw, to po włączeniu grzeje się aluminiowy "oddawacz ciepła" po lewej.

Może pomożecie i sprzęt naprawie sam, od czego zacząć ?
    pozdr

Wkrętarka makita. Nie działa ładowarka. Jak naprawić?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Zalecałbym rzucić okiem na tranzystor ,można wymienić i próbować ..... Przed wymianą dokładnie sprawdź scieżki ,bo gdzieś musi występować zwarcie ...
  • Poziom 11  
    Po wstępnych oględzinach zimnych lutów nie widać, miejsca z zwarciem nie zobaczyłem, może dodam że to nowa ładowarka i nie działała od razu, towar z anglii, więc wielbiciele gwarancji :(
  • Poziom 11  
    witam
    temat powraca, wylutowałem tranzystor jest to K2545, pomiędzy nóżkami nie przewodzi, tylko pomiędzy 2 a 3 nóżka miernik ustawiony na diode pokazuje 490, czyli chyba można przyjąć że sprawny ?,
    czego szukać dalej,

dzięki
  • Poziom 37  
    Najpierw musisz ją zrozumieć wielbicielu Makity :). Przeczytaj co napisano na sterowniku, poszukaj PDF, dowiedz się w sieci jak ona działa. Pomiary "między nóżkami" rób jak będziesz już umiał interpretować ich wynik.
    Sukces początkującego zależy od jego zaangażowania, można chyba przyjąć że nie zrezygnujesz...?
  • Poziom 11  
    zanim napisze post dogłębnie szukam w sieci, ale te ładowarki chyba sie nie psują bo nic nie znalazłem, sterownik to 1200p60. Po rozkręceniu namacalnie stwierdziłem że ten triak grzeje się zbyt mocno, więc się nim zainteresowałem - poszukałem i na elektrodzie znalazłem że nie powinien przewodzić w żadną strone , tylko pomiędzy 2 a 3 nogą w jedną strone na mierniku powinno być 500 (ustawiony na diodach), wtedy sprawny. Po wylutowaniu i pomiarach okazuje się że sprawny, niewiem co dalej

pomóżcie - to fajna wkrętarka i nie chce by była bezużyteczna 8390 na 18v
  • Poziom 37  
    Pisałeś o tranzystorze a teraz o triaku. Musisz ocenić pracę sterownika, klucza, stopnia wyjściowego i sprzężenia. Jak zamierzasz to zrobić przez forum myląc podstawowe pojęcia?
  • Poziom 11  
    pomyłka, chodzi o tranzystor
    możliwe,że musze zrobić to o czym piszesz,
    ale jeżeli ja tłumacze komuś, jak coś zrobić jeden raz - nie każe sie uczyć działania i podstaw teoretycznych, tylko przedmiotowo, zmierz, porównaj, wymień - napraw tak i tak.
    spodziewałem sie odpowiedzi sprawdź to lub to, zmierz i podaj wartości,
    zasugierowano mi abym sprawdził tranzystor, wylutowałem i wyniki podałem, co byście poczynili dalej moimi rękoma,

pozdrawiam
  • Poziom 37  
    Myślę że w dziale .."nauka" ludzie chcą się uczyć, a działu "gotowce" -nie wykryłem. Informacja leży w pdf ale ty się dąsasz zamiast poczytać. Przedmiotowo to działają serwisy zarabiając na chleb. Chcąc ominąć serwis dostałeś ode mnie wędkę, korzystaj więc z niej. Angielski myślę że posiadasz, chyba że też się na niego obraziłeś...