Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Okap MASTERCOOK 727 60X - nowy nie działa.

05 Lis 2008 22:25 2828 3
  • Poziom 9  
    Światełko się świeci - okap nie działa, na żadnej prędkości.
    Okap jest nowy, zamontowany pod szafką miał służyć jako pochłaniacz.

Generalnie to miałam od razu zgłosić na gwarancji ale gość co mi go pod szafką zamontował obciął wtyczkę i połączył w miejscu gdzie wcześniej był plafon i teraz nie wiem czy mi tą gwarancję uznają.

Może być źle podłączony? Chociaż chyba światełko by się też nie paliło jak by tak było?

Uznają mi gwarancję jak jest obcięta wtyczka?:|
    A jak nie to opłaca się naprawiać i co to może być silnik? W sumie kosztował ok 300 zł ale też mi szkoda :cry:

Doradźcie
    Pozdro
    Gośka
  • Poziom 27  
    Myślę że powinien to zobaczyć ktoś kto się na tym zna... Ostatnio Robiłem całą instalację w domku jednorodzinnym, fachowcy zamontowali okap ale nie było jeszcze prądu więc nie mogli sprawdzić czy działa, okazało się że jednak nie działa gdy już był prąd. Przyczyną była rozłączona kostka połączeniowa wewnątrz samego okapu, prawdopodobnie fabryczny feler. Być może u Ciebie też jest taka banalna przyczyna nie działania okapu...
  • Poziom 9  
    Rozłączona kostka? hym a sama bym nie dała rady sprawdzić?
  • Poziom 27  
    Trudno mi powiedzieć czy dałabyś radę sama sprawdzić...
    W moim przypadku musiałem podnieść osłonę która była przykręcona na dwie śrubki, pod osłoną oprócz typowych "wnętrzności" była też złączka która była ewidentnie nie podłączona.
    Złączka łączyła część sterowniczą ( 4 prędkości wyciągu i oświetlenie oraz timer który wyłącza cały okap po jakimś czasie ) z elementami wykonawczymi ( halogeny i wentylator )
    Myślę że ze względu na występujące napięcie wewnątrz okapu jednak powinien zobaczyć to jakiś fachowiec...