Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beretta ESI 21 Turbo: uporczywy błąd 07

05 Nov 2008 23:13 5110 5
 • Level 10  
  Witam,

  mam problem z błędem 07: błąd sondy NTC na CO. Po trzech latach użytkowania padła sonda po raz pierwszy (żadne resetowanie błędów nie było możliwe) Po wymianie piec funkcjonował następne 3 lata.
  Miesiąc temu przegląd pieca przed zimą, wszystko ok, ale zaczyna się zabawa z błędem 07. Piec się blokuje. Kilkakrotnie resetowanie na programatorze pomaga (?) ale z każdym następnym jest trudniej o reset. W końcu pomaga jedynie wyłączenie z sieci, odczekanie 30-60 minut (schłodzenie?) i ponowne załączenie.
  Po raz kolejny wzywam serwis, wymieniona zostaje sonda i ....dwa dni spokoju. I znowu 07 pojawia się i "złośliwie" dba o mniejsze zużycie gazu.

  Nic innego nie pojawi się. No może zbyt szybkiego (wg mnie) spadku ciśnienia w CO.

  Czy ktoś może spotkał sie z podobnym problemem, albo zna możliwe przyczyny? Jeżeli tak to proszę o pomoc.
  [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 10  
  Niestety reset już nie pomaga. Piecyk definitywnie nie działa i nie chce się podnieść. Dobrze, że jest kominek - inaczej o niecenzuralne słowa byłoby łatwo. Gorzej z wodą...
  Zatem dwie możliwości:
  * padł czujnik ntc - albo od nowości był padnięty...
  * elektronika głupieje - bo sama jest padnięta, bo coś nie łączy, bo coś innego może wpływać na pracę albo raczej brak pracy pieca.

  Czy beretta ma w Polsce "telefoniczne centrum informacji"? Pytanie może naiwne, ale kto pyta nie błądzi (nie marznie)...
 • Heating systems specialist
  Beretta ma serwis, który dojeżdża do domu klienta, a poza tym możesz zadzwonić do fabryki w Toruniu i poprosić z panem Andrzejem z serwisu, lecz on prawdopodobnie poleci Ci wizytę serwisu ;)
 • Level 20  
  Jaasne, od nowości był padnięty :)) Wezwij serwis bo sam i tak tego nie naprawisz. A pan Andrzej tylko czeka na telefon :) Pozdrawiam Adam
 • Level 21  
  Hm czy Pan Andzrej czeka ? raczej trudno sie do niego dodzwonic ... a wykaz serwisow masz w karcie gwarancyjnej
 • Level 10  
  I rozwiązanie starego problem: od początku "nowy" z paczki był padnięty. Wówczas serwisant z honorem wymienił czujnik bez słowa narzekania. Na pamiątkę czujnik leży obok pieca jako talizman. Być może ktoś kiedyś będzie miał podobny problem i rozwiązanie się przyda :idea: