Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa CO głośno startuje, źle dobrana do instalacji?

06 Lis 2008 00:02 1353 5
  • Poziom 18  
    mam instalację CO z piecem opalanym miałem ze sterownikiem Płomyk i pompą. Pytaniem jest czy to normalne, ze w momencie włączenia pompy w całym mieszkaniu jest dość mocno słyszalne, jest to dźwięk uderzenia wody w instalacji, tak jakby pompa od razu ruszała z kopyta. Sterownik zawiera triak w obwodzie pompy, czy pompa w instalacji powinna mieć miękki start czy to jest w standardzie że od razu dostaje pełne napięcie. Być może jest niewłaściwie dobrana do instalacji ?
  • Poziom 20  
    Pompa ze sterownika dostaje napięcie na zasadzie ON/OFF. Problem jest natury hydraulicznej, podaj jaki masz zład i max. wysokość podnoszenia oraz typ pompy.
  • Poziom 18  
    oj trudno mi to oszacować bo jestem amatorem i nie dysponuje dokumentacją instalacji. To może takie pytanie - czy stosuje się sterowniki z softstartem dla pompy, czy tez standardowa pompa musi od razu dostać pełne napięcie ?
  • Poziom 13  
    przyczyną uderzenia może być zawór różnicowy. Czy na niższym biegu pompy sytuacja jest podobna?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Problemem może być zawór, o ile jest w instalacji, wielu fachowców potrafi go nie instalować. Może być za doża pompa, lub ustawiona na zbyt wysoki bieg. Podaj jakieś informacje z tabliczki znamionowej pompy.