Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

satel ca-10 alarm sabotaż

06 Lis 2008 11:52 9582 16

 • Poziom 19  
  Witam. Do ca-10 podpiąłem 8 czujek, manipulator lcd pod clk1 i led pod clk2. Do pierwszej jak i drugiej strefy przypisane mam wszystkie wejścia i ustawione hasło globalne tak aby system zachowywał się jak jedno strefowy. Wszystko działa dobrze poza tym że przy wychodzeniu z trybu serwisowego załącza się alarm sabotażowy z manipulatorów 3 i 4, których przecież nie mam. Nie wiem w czym problem.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • OptexOptex
 • Poziom 41  
  Adresy manipulatorów różne/FS124 wykonana?

 • Poziom 19  
  Adresy 1001, FS 124 pominołem bo myślałem że jeżeli manipulatory są podłączone pod różne clk to niepotrzeba. Mam pytanie czy LCD i LED można podłączyć równolegle pod jeden clk?
 • OptexOptex
 • Poziom 32  
  równolegle nie a adresy mogą być takie same nawet w czterech (każdy ma inne clk )Alarmy sa ze stref a nie manipulatorów -ostatnio taka miałem i poszła do serwisu ,spróbuj jej przywrócic ustawienia fabryczne i zaprogramuj jeszcze raz od nowa .
 • Poziom 15  
  Manipulatorów nie należy podłączać równolegle do jednego sygnału CLK (jedna strefa dwa manipulatory). Dotyczy to wszystkich manipulatorów LCD oraz CA10 KLED-S.
  Jedynym wyjątkiem są manipulatory CA10 KLED , które można łączyć ze sobą równolegle.:D

 • Poziom 19  
  Jeszcze jedno pytanie - jaki typ centrali mam wybrać w programie ddload10. Na naklejce procesora jest napis v6.11. Do tej pory w ddload miałem wybraną CA10v4. Może w tym miejscu popełniłem błąd?
 • Poziom 21  
  Po pierwsze każdy manipulator musi mieć inny adres sprzętowy ustawiony (za wyjątkiem 0000 i 1111). Taki sam trzeba ustawić w centrali. Jak programujesz z kompa to 2 minuty roboty.

  W nowych wersjach centrali jest opcja autodetekcji adresów manipulatorów.

  Równolegle nie można podłączać manipulatorów, a już w szczególności LED i LCD. Dodatkowo doczytałem się, że jak są za duże rozbieżności w wersjach (starsze/nowsze) to pomimo połączenia np LCD na CLK1 i LED na CLK2 to nie będzie działać!!!
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 21  
  Troszkę mnie źle zrozumiałeś :)

  Nie miałem na myśli trzeciego typu manipulatorów, tylko że nie łączy się równolegle 2 manipulatorów (dwóch różnych typów)

  Jeżeli chodzi o LED to przyznaję się do błędu i przyznaję rację. Mój błąd :D
 • Poziom 9  
  Witam wszystkich podepne się z moim problemem do tego tematu gdzyz jest podobny. Mam taki problem po podłączeniu instalacji było wszystko ok ale po pewnym czasie przestał działać sabotaż z czujek, z manipulatorów działa ok. Instalacja to satel CA10
  Pozdrawiam i dzieki
 • Poziom 31  
  Witam!
  Więcej danych proszę.
  Cześć!
 • Poziom 9  
  wejścia konfigurowałem chyba 2eol są na dwóch rezystorach, a co do czujek to nie mam pojęcia jaki to model dostałem je w zestawie z centralą
 • Poziom 10  
  Wypadało by sprawdzić w jakiej konfiguracji są podłączone czujniki-to dosyć istotne, opierając się o "chyba" nikt nie udzieli trafnej rady. Rozkręcić czujniki i sprawdzić kolejno. Proponuje umieścić schemat połączeń wtedy może uda sie coś zaradzić. Może powiodła by sie próba restartu ustawień centrali i ponownego programowania, polecam złącze RS232+PC.
 • Poziom 9  
  Oto schemat podłączenia czujek wszystkie czujki podłączone są do jednego wspólnego zasilania OUT
  satel ca-10 alarm sabotaż

  Jeszcze jedno pytanie chciałbym zaprogramować instalacje tak aby dwa manipulatory obsługiwały jedną strefę, mam teraz tak to zrobione ze jak włącze alarm w domu to pilnuje domu i garażu a jeśli wyłączam manipulatorem w garażu to wyłączam tylko garaż i wchodząc do domu muszę też wyłączyć. a jak włączę w garażu to pilnuje całego domu, ale chcąc go wyłączyć w domu to najpierw muszę go załączyć w domu i dopiero wyłączam całość, dodam ze w domu mam manipulator LCD a w garażu LED.
  Chciałbym żeby mi ktoś go pomógł zaprogramować.
  Dzięki i Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Być może masz źle ustawiony typ lini programowo, inaczej połączone a inaczej ustawione w programie. Według mnie powinieneś wejść w tryb serwisowy, najlepiej z PC za pomocą kabla Rs-232. Jest to bardzo wygodne, nie mniej jednak wymaga poświęcenia trochę czasu na zrozumienie analogii działania. Program masz załączony do centrali, w innym przypadku należy pobrać ze strony producenta. Po wejściu w tryb serwisowy będziesz miał restart ustawień centrali, wtedy należy ją zaprogramować od początku i przesłać dane do systemu funkcją zapis. Jeśli dobrze rozumiem zamierzasz skonfigurować centrale w taki sposób aby była możliwość załączania i wyłączania alarmu zarówno z jednego jak i z drugiego manipulatora. Skoro masz dwa manipulatory powinieneś utworzyć dwie strefy i przypisać do nich wszystkie wejścia, czyli czujniki, zrobisz to w zakładce strefy programu dload.. Następnie uruchamiasz funkcję GOTO w opcjach programu dload, czyli haseł globalnych-globalny zasięg haseł użytkownika. Jak prosto zrozumieć z każdego manipulatora możesz sterować systemem-czyli załączać i wyłączać alarm. W manipulatorach, zdaje sie że też trzeba zaznaczyć jakie strefy sa obsługiwane w funkcji haseł globalnych. W celu lepszego zrozumienia odsyłam do Instrukcji Instalatora strona 8, rozdział strefy. Zadałeś sporo pytań , nie wiem które problemy już rozwiązałeś.