Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzanie lokalu 30m - jak tanio i bezpiecznie

Błajo 06 Lis 2008 13:22 12965 22
  • #1 06 Lis 2008 13:22
    Błajo
    Poziom 9  

Witam,

Od grudnia zaczynam wynajem lokalu... Lokal środkowy w pawilonie murowanym. Po bokach ogrzewanie.

Z lokalu będę korzystał maksymalnie cztery razy w tygodniu. Zależy mi żeby podczas mojej nieobecności otrzymywała sie temperatura około 10C a w czasie gdy przebywam około 20C. W budynku jest siła.

Myślałem nad piecykiem na gaz ale nasłuchałem się, że to niebezpieczne i jesli jest tak naprawdę wolałbym nie ryzykować. Na ogrzewanie ( urządzenie ) chce przeznaczyć około 500 PLN. Biorę jeszcze pod uwagę nagrzewnice lub piecyk olejowy.

I mam prośbę o ile to możliwe przy propozycjach ogrzewania podać jaka może być cena ogrzania takiego lokalu miesięcznie.

Pozdrawiam

0 22
  • #2 06 Lis 2008 16:13
    Sobota
    Poziom 26  

Grzejnik konwektorowy czy jakoś tak... ;-) Są to urządzenia projektowane do długotrwałego ogrzewania mieszkań itp. Mają termostaty i są na prąd.

-1
  • #3 07 Lis 2008 00:59
    Błajo
    Poziom 9  

takie coś nagrzeje 30 metrów? :) A nie taniej wyjdzie olejowy?

Link do Allegro usunąłem. Regulamin pkt 10,11
    <skryn>

0
  • #4 08 Lis 2008 23:17
    mirrzo

Moderator - Systemy Grzewcze

To będziesz miał kłopot, bo taka różnica temperatur znacząco wpłynie na zużycie energii do ogrzania. Nie bój się gazu. Najprostszym rozwiązaniem będie nagrzewnica gazowa, np.Fondital. Układ spalinowy współosiowy za ścianę.

2
  • #5 08 Lis 2008 23:36
    000andrzej
    Poziom 37  

Grzejnik olejowy wyjdzie taniej niż ten z linku. Tylko, że to trochę mało, 10 st utrzymasz, ale 20st musisz dogrzać co najmniej drugim.

Jak masz 2 taryfy pomyślałbym o orzewaniu akumulacyjnym. W nocy grzeje, w dzień oddaje ciepło.

1
  • #6 09 Lis 2008 09:34
    Jarek_L
    Poziom 13  

jeżeli wszyscy będą grzali, a Ty będziesz w środku to bez dodatkowych kosztów będziesz miał 10 st na plusie, a laj przyjdziesz do pracy to włącz piecyk elektryczny z dmuchawą i to wystarczy ab przetrzymać.
    Aby podnieść temperaturę o 10 st to spore wyzwanie i raczej nie uda Ci się to zrobić chwilowym dogrzewaniem.
    Piec akumulacyjny i programator tygodniowy to chyba odpowiednie rozwiązanie - /jeżeli myślisz o prądzie/

0
  • #7 09 Lis 2008 13:19
    Błajo
    Poziom 9  

mirrzo ja tam będę 4 razy w tygodniu po 4-5 godzin... wiec mogę spoko godzinę wcześniej przyjechać i odpalić ogrzewanie. Ta nagrzewnica na gaz wygląda trochę kosmicznie... jeszcze do tego butla z gazem i jakaś rura do spalin... raczej nie :)

000andrzej mam dwie taryfy, ale serio nie będę tam długo więc nie chce pakować kupę kasy w ten akumulacyjny i wydaje mi się, że on ma raczej sens przy całodniowym grzaniu pomieszczenia.

Reasumując zastanawiam się pomiędzy:

1. Grzejnikiem konwekcyjnym
    2. Grzejnikiem olejowym
    3. Nagrzewnica elektryczna

W przypadku dwóch pierwszych myślałem zakupić dwa - jeden z termostatem ustawionym na 10'C żeby grzał cały czas a drugi do dogrzewania jak jestem w pomieszczeniu.

W przypadku trzeciego myślałem kupić jeden olejowy lub konwekcyjny do utrzymywania 10'C i nagrzewnica w celu dogrzewania jak jestem.

Co Wy na to ? Która opcja wyjdzie najtaniej?

Pozdrawiam

0
  • #8 09 Lis 2008 20:32
    mirrzo

To może kup webasto do ogrzewania samochodów. Włączasz kiedy chcesz i po kilku minutach masz ciepło.
    Może być na ropę, bo jest tańsze w eksploatacji. Mam takie coś od autobusów i pewnie byłoby akurat na Twoje pomieszczenie. Możemy dogadać na pw.

0
  • #9 09 Lis 2008 20:42
    000andrzej
    Poziom 37  

Konwekcyjne są beznadziejne. Narzewnica 5kW trochę za mocna. (Mam nadzieję, że jakaś izolacja pomieszczenia jest?) Ja bym kupił olejowy a w dzień ewentualnie zwykłą "farelkę" czyli małą biurową przenośną nagrzewnicę 2kW. Niektóre mają zmianę kierunku dmuchania (podobnie jak wentylatory) i termostat.

PS rozważałeś kupno "kozy"? Są teraz całkiem stylowe. To by było najtańsze rozwiązanie. http://www.muratordom.pl/instalacje/kominki-i-piece-wolnostojace/koza-w-salonie,6390_14.htm
    http://www.muratordom.pl/instalacje/kominki-i-piece-wolnostojace/kupujemy-koze,6390_101.htm

0
  • #11 10 Lis 2008 21:56
    mirrzo

Zgoda, zgodą, ale masz miejsce na składowanie drewna? Czy wiesz, że w tym roku kupujesz drewno, żeby palić nim dopiero w następnym?

0
  • #12 10 Lis 2008 22:13
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Nie słuchaj głupot- niedługo zaproponuja ci mały reaktor jądrowy. Kup dwie farelki (przyzwoitej jakości) , termostat ze sterownikiem tygodniowym , + dodatkowy stycznik, zaprogramuj sobie grzanie na dwie godziny przed otwarciem lokalu, wyłączenie po robocie-śmieszne pieniądze Cię wyniesie.

Dodano po 4 [minuty]:

Grzac musisz tak czy owak , ważne żeby nie nawalić pieniedzy w ustrojstwa i ma być wygodne i bezpieczne - wszystko to musi byc wliczone w koszty interesu- a prąd jest.

0
  • #13 10 Lis 2008 22:43
    mirrzo

Fakt, reaktor jądrowy byłby zaje...fajny :-)
    Tak poza tym, to każdy pisze o jakichś tam głupotach, bo jeden lubi dropsa, a drugi czekoladę
    Pomysłów masz tu wiele, więc coś możesz wybrać.
    Pozdrawiam

0
  • #14 10 Lis 2008 22:55
    Androl
    Poziom 14  

Witam.

Do takiego pieca musisz mieć wydzielony przewód kominowy przez kominiarza, a potem opinię kominiarską po zabudowie pieca.

Pozdrawiam

0
  • #15 10 Lis 2008 23:29
    Błajo
    Poziom 9  

Byłem dziś w lokalu i facet obok się okazało ma ogrzewanie gazowe :) Musze z nim pogadać może pozwoli się podłączyć... to by chyba wyszło najtaniej :)

0
  • #17 11 Lis 2008 10:12
    Błajo
    Poziom 9  

mirrzo tylko to co Ty wkleiłeś to na gaz... a ja gazu nie mam w lokalu.

0
  • #18 11 Lis 2008 10:17
    mirrzo

Skoro ma sąsiad , Ty też możesz mieć.

0
  • #19 20 Lis 2008 14:23
    ARTUR_STANCZUK
    Poziom 19  

koze można postawić, bedzie najtaniej ;)

0
  • #20 04 Wrz 2009 01:54
    Janusz
    Poziom 26  

Jak sobie poradziłeś z tym ogrzewaniem?
    Mam podobne pytanie, lokal może ciut większy, ale właściwie w grę wchodzi tylko prąd - najlepiej na nocnej taryfie.
    Proszę o propozycje najtańszych rozwiązań.

0
  • #22 22 Lis 2009 23:43
    mirrzo

Po kilku godzinach grzania tym, nie słyszysz myśli. Policz ile będzie kosztowała dniówka. Jak wyłączysz na fajrant, rano wchodzisz i szok. Szok również co miesiąc, przy kasie

0
  • #23 23 Lis 2009 21:01
    000andrzej
    Poziom 37  

Jeśli masz 2 taryfy to zastanowił bym się nad piecem akumulacyjnym. W 2 taryfie grzejesz, 1 taryfę odpuszczasz. Zobacz, bo w dzień też masz chyba 2 godziny 2 taryfy. (musisz zerknąć na swojego dostawcę)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo