Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Np 6045 sypie tonerem drugą stronę kopii

xerofax 06 Lis 2008 15:21 780 4
  • #1 06 Lis 2008 15:21
    xerofax
    Poziom 9  

Witam, mam problem, który sie wydaje być wbrew logice. Mianowicie Canon 6045 sypie tonerem, ale tylko drugą stronę kopii dwustronnych i to sypanie jest ewidentnie spod bębna. Jak się puszcza jednostronnie to nie ma żadnego problemu. Jeśli ktoś się spotkał z takim przypadkiem, proszę o pomoc.

0 4
  • #2 06 Lis 2008 20:32
    Calculus
    Poziom 25  

Powiem szcerze, że w Canonie się nie spotkałem, ale w Ricohu jest to typowe jak idzie wilgotny papier, a transfer nie jest zbyt dokładnie czyszczony (to druge w Canonie odpada). W Canonach nieoryginalny toner chyba dawał takie efekty.

0
  • #3 06 Lis 2008 22:34
    rys57
    Moderator

Puść kilka kartek w overlay (łączenie obrazów). Która strona jest brudna - z nadrukiem, czy ta, która powinna być czysta? Jaki toner używasz? Jak dawno czyściłeś zespół czyszczenia bębna? W jakim stanie jest elektroda transferowa?

0
  • #4 07 Lis 2008 22:07
    Mirocha
    Poziom 11  

Miałem podobny problem w NP6028. Problem znikł kiedy podmieniłem elektrodę transferową (z innej maszyny którą kupiłem za grosze na części)

0
  • #5 13 Lis 2008 18:13
    xerofax
    Poziom 9  

Toner sypię katuna, a cały zespół odprowadzania toneru dokładnie przeczyściłem. Jeszcze przyjżę się elektrodzie, powymieniam druty i dam znać jakie bedą efekty.

0