Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie otwieranie osłony obiektywu Panasonic Lumix LZ7

06 Lis 2008 17:36 4224 6
  • Poziom 2  
    Mam problem z moim aparatem w którym od pewnego czasu przestała się otwierać osłona obiektywy przez co nie można robić zdjęć. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić, albo miał podobny problem to proszę o pomoc.... Pozdrawiam

Tytuł postu oraz treść poprawiłem - nie "wytłuszczamy" treści. prosze zapoznać się z regulaminem forum w przede wszystkim z pkt.10.9 oraz 15.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php
    [dzimi]
    [b]
  • Moderator
    Prawdopodobnie albo listki przesłony zostały zacięte albo uszkodzony mechanizm ich i otwarcia. Najprostszym rozwiązaniem jest rozebranie obiektywu i sprawdzenie całego mechanizmu. Zastanawiam się czy tylko dasz sobie rady? Nie jest to ani proste ani szybkie - wymaga doświadczenia oraz cierpliwości.
  • Poziom 2  
    Listki nie są napewno zblokowane, a kiedyś działo mi się coś podobnego ale samo z siebie po kilku (200) uruchomieniach przestało więc zaczeło mnie to zastanawiąć i zaczynam szukać przyczyny na przykład w zabrudzeniu czy jest to możliwe???
  • Poziom 12  
    załóżmy że zabrudzenie, coś dostało się do listków przesłony i co ... zacięły się ...
  • Poziom 2  
    Widac jak by chciały sie otworzyc ale siłownik nie miał siły ich otworzyć...
  • Moderator
    Gdybanie... W aparatach nie ma żadnego siłownika. Dalej twierdzę że usterka tkwi w mechanizmie otwarcia listków przesłony, a bez otwarcia aparatu dalsze teoretyzowanie nie przyniesie naprawy.
  • Poziom 32  
    dzimi napisał:
    Gdybanie... W aparatach nie ma żadnego siłownika.

W niektórych jest, np w Sony serii S, natomiast w tym Panasonicu za otwarcie zasłonek odpowiada pierścień z dwoma sprężynkami który jest zwalniany przy wysuwaniu obiektywu. Widocznie coś go blokuje.