Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra 1993r. 1.4 benzyna + LPG Problem z obrotami

06 Lis 2008 18:20 2170 2
  • Poziom 2  
    Witam. Nie znam się na samochodach więc proszę o pomoc oraz o wyrozumiałość. Mam problem. Tydzień temu mechanik z mojego osiedla wymienił mi: uszczelkę pod głowicą (łącznie z planowaniem głowicy), świece, palec rozdzielacza, pasek rozrządu i napinacz, pompę wodną, filtr powietrza oraz termostat. Problem mój polega na tym, że podczas postoju (np. w korkach) obroty zaczynają falować - raz bardzo niskie i po chwili wysokie, znów niskie i tak w nieskończoność. Kilka razy gdy obroty spadały auto gasło. W momencie gdy zaczynają obroty falować zapala się kontrolka żółta z silniczkiem i po kilku chwilach gaśnie. Czytając różne fora pomyślałem że to silnik krokowy więc kupiłem go i wymieniłem lecz nic to nie pomogło. Przed wizytą u mechanika były podobne problemy lecz występowały bardzo, bardzo rzadko. Po naprawie auto pracuje głośniej. Problem występuje na benzynie jak i na gazie. Bardzo proszę o pomoc i podpowiedź co może być uszkodzone. Dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Jedź do serwisu niech Ci sprawdzą silnik krokowy.
    Ja w 1.8i (bez gazu) mam podobnie i już jestem umówiony na wymianę w/w silniczka (ok. 120 zł + ok. 20 zł wymiana)