Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ducato 2.8 JTD - palą się 2 czerwone kontolki

06 Lis 2008 19:22 4054 4
  • Poziom 17  
    Jak w temacie , silnik JTD .
    Jakiś miesiąc temu zaczęła mi się palić kontrolka od wtrysku , zbagatelizowałem to bo nie widziałem żadnych zastrzeżeń w pracy silnika , sądziłem że może urwał się przewód od jakiegoś czujnika i dlatego się świeci .
    Z czasem zaczął mi dziwnie pracować silnik na wolnych obrotach , tak jakby schodziły za nisko i lekko nim trzęsło , lekkie wciśnięcie pedału gazu pomagało na chwile .
    Niestety od 2 dni zaczęła mi się czasami palić druga czerwona kontrolka , i nie wiem od czego ona , wygląda jakby jakiś zbiornik wewnątrz którego znajduje się 4 ramienne śmigło .
    Ta kontrolka nie raz zgaśnie po zapaleniu silnika , a czasami widać jakby się żarzyła na pracującym silniku , nie raz jak się świeci wystarczy potrząś samochodem na boki i wtedy mruga w rytm jakby zmiany poziomu jakiegoś płynu .
    Nie wiem co to może być , zastanawiałem się czy może to być wina zapchanego filtru paliwa który uniemożliwia uzyskanie odpowiedniego ciśnienia paliwa , a dodatkowo przeciąża jakoś pompę paliwa że jej kontrolka świeci ?
    Zastanawiam się czy od wymienić pierw ten filtr , czy od razu jechać podłączyć silnik pod kompa i zobaczyć jakie błędy pokaże .
    Ma ktoś jakiś pomysł co to może być ?
    :(
  • Użytkownik obserwowany
    Kontrolka ta jest od temperatury chlodziwa.
    A czerwone są tam jeszcze tylko od ładowania i cisnienia oleju.
  • Poziom 17  
    To dziwne bo mam normalny wskaźnik od temperatury chłodziwa i na nim jest cały czas max 75 stopni , więc coś by było z elektryką albo jest za mało płynu ?
    Jutro to sprawdzę .
    :)
  • Poziom 17  
    To jednak nie jest kontrolka od temperatury chłodziwa , w książ pisze że to kontrolka awarii silnika .
    :(
  • Poziom 17  
    Ok , wrzucam zdjęcie tej kontrolki , bo nadal nie rozwiązałem tego problemu i mam nadzieje że ktoś mi pomoże .

Ducato 2.8 JTD - palą się 2 czerwone kontolki