Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gigabyte GA-8SQ800 - Brak obrazu.

ŁukiSzczecin 06 Lis 2008 20:09 1211 8
  • #1 06 Lis 2008 20:09
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  

Witam wszystkich Serdecznie! Dostałem od cioci komputer z taką płytą główną. według niej zostawiła go włączonego i wyszła z psem. Kiedy wróciła był wygaszony obraz był czarny ale nie mogła go w żaden sposób uruchomić z powrotem więc go zrestartowała. Na monitorze pojawił się napis Monitor Is Working - Check You Cable. Tak więc nie było już sygnału z karty graficznej. Karta graficzna faktycznie była uszkodzona ponieważ nie działała na dwóch innych komputerach. Znalazłem kartę zastępczą niestety słabszą nie wiem czy nie jest może za słaba płyta obsługuje 8x oraz 4x a karta którą ja mam to nVidia Riva TNT2 M64 (Na 100% sprawna). Na niej komputer niestety również nie pokazuje obrazu. Sprawdziłem również na swojej pamięci, procesorze i niestety nic. W chwili obecnej komputer po włączeniu kręci wiatrakiem zasilacza, świeci się dioda Power Led, przez chwilkę gdy dysk twardy "myśli" świeci również HDD Led. Po włożeniu płyty instalacyjnej Windows napęd nią kręci ale dość wolno po czym za jakiś czas staje. Co dziwne komputer przy starcie nie mruga diodami klawiatury, owe diody mrugają jedynie podczas podłączenia kabla zasilającego do zasilacza :| Napęd FDD nie sprawdza obecności dyskietki tak więc z napędu tego nic nie zdziałam (Chciałem spróbować z biosem) Co jeszcze sprawdzić ? Gdzie może leżeć usterka? Czy ma ktoś manual do tej płyty głownej ?

0 8
  • #2 06 Lis 2008 20:14
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

ŁukiSzczecin napisał:
    Czy ma ktoś manual do tej płyty głownej ?

Owszem, jest na serwerze producenta.
    Czy kolega próbował z innym zasilaczem?

0
  • #3 06 Lis 2008 20:17
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  

Tak próbowałem z innym zasilaczem, próbowałem również ten zasilacz podłączyć do sprawnego komputera - działa poprawnie.
    Jest to ta płyta główna >>Klik<<

W manualu znalazłem taką oto informację:

Cytat:
    Caution: AGP 2X card is not supported by SiS®655. You might
    experience system unable to boot up normally. Please insert an
    AGP 4X/8X card.

Oznacza to, że płyta nie współpracuje z kartami graficznymi 2x prawda ? A jak sprawdzić daną kartę ? Bo starsza nVidia to może własnie jest 2x??

0
  • Pomocny post
    #4 06 Lis 2008 21:19
    iron64
    Spec Overclocking

A czy bez karty graficznej speaker piszczy?

0
  • #5 06 Lis 2008 21:21
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  

Niestety nie, milczy czy to z kartą czy bez. Spróbuję go zaraz wymienić na inny bo ten być może jest uszkodzony.

0
  • Pomocny post
    #6 06 Lis 2008 21:32
    iron64
    Spec Overclocking

Jeśli bez grafiki speaker nie piszczy, to płyta lub procesor jest trup.

0
  • #7 06 Lis 2008 22:08
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  

Więc tak. Wymieniłem Speaker na nowy, niestety również milczy. Ale mam nadzieję, że płyta jednak żyje. Myślę tak ponieważ moja płyta głowna (IBM) również nie daje znać jeśli karta graficzna jest wyjęta, odzywa się tylko kiedy jest problem z pamięcią np. jest ona wyjęta. Drugie co za tym przemawia to "martwa" płyta chyba nie kręci wiatrakami ? Może się mylę... No i w końcu komputer stał w stanie spoczynku więc od tak to płyta nie padłaby chyba...? Tak więc mam nadzieję, że po prostu moja karta graficzna 2x jest za słaba, tym bardziej iż w manualu pisze, że nie są one obsługiwane przez tą płytę. Czy w serwisie sprawdzą mi na k.graficznej ? Ile coś takiego kosztuje ? Nie chciałbym kupować karty na darmo...
    Sprawdziłem teraz jego grafikę.. Inny komputer startuje z nią bez żadnego większego problemu :( Jeszcze jakieś pomysły czy płyta na śmietnik ??

0
  • Pomocny post
    #8 06 Lis 2008 22:19
    iron64
    Spec Overclocking

IBM daje zupełnie inne sygnały niż inne płyty, IBM to IBM parafrazując.
    Płyta lub procesor jest trupem, a to że kręci wiatrakami znaczy tylko tyle, że zupełnie podstawowe obwody płyty pracują. Sprawdź procesor na innej płycie i wszystko jasne będzie.

0
  • #9 06 Lis 2008 22:22
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  

No niestety, tamten procesor pracuje na mojej płycie prawidłowo. Płyta do śmieci. :( Znacie jakiś tańszy zamiennik ? s478, slot pamięci DDR? I dobrze aby ten zasilacz pasował.

Moderowany przez K!lleR:

Kropka to nie ozdobnik szanowny kolego. Regulamin forum.

0