Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

swap astry 1.7d 92r na 1.7dtl podłączenie pomy wtryskowej

06 Lis 2008 22:25 3334 10
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich.
    Zrobiłem swapa w astrze f 1.7d z 92r na 1.7dtl z 96r .i mam dwa problemy z elektryką.
    1 W starej pompie miałem dwa przewody, jeden szedł do odcięcia paliwa, a drugi do jakiegoś zaworu( chyba przestawiającego moment wtrysku), a w tej drugiej mam cztery przewody i nie wiem jak to połączyc ze starą elektryką.
    2 Przy silniku 1.7d w obudowie termostatu miałem jeden czujnik (temperatury) ,a w tym 1.7 dtl mam dwa czujniki i nie wiem gdzie to podlaczyć i za co odpowiada.
    Dodatkowe informacje;
    moja astra jest z 92r ,a ta druga jest z 96r 1.7dtl angielska, silnik oplowski, o przebiegu 80000km z imobilajzerem,elektryczne szyby,centralny,poduszka powietrzna,
    prosze o podpowiedź jak to połączyć albo o schematy do tych dwóch silników,albo opis zlącza w pompie wtryskowej.
  • MetalworkMetalwork
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    a masz komplet czy sam silnik?
  • Poziom 11  
    mam kompletny drugi samochod na czesi ale wersia angielska.a wiem ze instalacja po 94r zmienila sie.

Dodano po 1 [minuty]:

i kostka glowna ta okragla jest inna

Dodano po 39 [minuty]:

a instalacja w tej astrze z 96r jest z imobilajzerem i dodatkowymi smieciami ktore nie sa mi potrzebne
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 11  
    witam.
    odnosnie pompy juz chyba wiem jak to rozwiazac albo z wmontowac do mojej instalacji imobilajzer albo go wywalic z pompy wtryskowej jak podpowiadaja mi koledzy mlotkiem i przecinakiem i w miejsce czarnej skrzynki na pompie wkrecic standardowy zawor odciecia paliwa.
    ale dalej nie wiem od czego jest ten drugi czujnik na termostacie jeden jest od wskaznika temperatury na desce rozdzielczej a drugi moze do tida?

Dodano po 11 [minuty]:

prosze o podpowiedz
  • Poziom 11  
    z pompa sprawe rozwiazalem.wstawilem imobilajzer
  • Poziom 13  
    mam ten sam problem lecz nie mam sterownika pompy czy można wyrzucić tą czarną skrzyneczkę i wkręcić ze starej pompy elektrozawór? czy zawór będzie pasował? bardzo proszę o odp.
  • Poziom 19  
    Pompa Bosch?Jeśli tak to pod tą "czarną skrzynką "jest zwykły zawór stopu-wystarczy go podłączyć pod przewód + z "czarnej skrzynki"
  • Poziom 13  
    tak pompa bosch wymieniłem silnik i w starej pompie jest zwykły zawór z jednym przewodem a nowa pompa ma czarną skrzyneczkę i 3 przewody z niej wychodzą.czy mogę potłuc tą czarną skrzyneczkę i przekręcić zawór ze starej pompy?
  • Poziom 19  
    TAK pod nią masz ZWYKŁY zawór
  • Poziom 13  
    a można ją jakoś odkręcić czy trzeba potłuc?