Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CONCERT III 2din gubi fale radiowe po włączeniu samochodu

icetar 07 Lis 2008 08:58 5638 2
  • #1 07 Lis 2008 08:58
    icetar
    Poziom 1  

Witam

Jak w temacie mam problem z tym radiem.
    Przeszukałem wiele tematów lecz nie znalazłem odpowiedzi na mój problem
    Sprawa wygląda następująco wcześniej miałem radio chorus 2 w audi a3 sportback 2005r wymieniłem je na radio concert 3 2 din na cd mp3 kupiłem adapter do RNS-E ponieważ pasuje plug&play do podłączenie radia concert 3 antena podłączona jest przez przejściówkę z fakra na din jest też diversity (drugi wtyk antenowy Fakra) i mam problem chyba ze sterowaniem anteny radio odbiera dużo gorzej od poprzednika i traci fale jak tylko odpalę samochód lub podczas jazdy gubią się wszystkie stacje nie można odszukać żadnej tylko szum po wyłączeniu i włączeniu odbiornika z powrotem radio znowu gra przez chwile po czym znowu gubi fale antena jest oki wzmacniacz tez ponieważ jak podłącze chorusa 2 na kasety to łapie wszystkie stacje i to z bardzo dobrą jakością .

dodaję link ze zdjęciem radia

oraz link do schematów złączy radii

Proszę o jakieś porady jak i co zrobić żeby tą usterkę usunąć.

Do załączania zdjęć używaj funkcji Dodaj obrazek. Przeniosłem z Diagnoza. [TW]

0 2
  • #2 03 Lis 2012 13:24
    kostszu
    Poziom 1  

Czy poradziłeś sobie z tym problemem ?

0
  • #3 03 Lis 2012 18:52
    bogluc
    Poziom 7  

Witam
    Problem jest tego typu, że trzeba wymienić dwa wzmacniacze w tylnej szybie. Oprócz tego trzeba dociągnąć przewód antenowy z żółtą wtyczką do górnego wzmacniacza, rozciąć wiązkę, lub kupić, zrobić adapter. Oprócz tego proponuję przedłużyć przewód z żółtą wtyczką, który znajduję się z tyłu radia i wsadzić do podwójnej fakry (jest za krótki i można uszkodzić). A to dlatego, że Concert II+ ma wbudowane dwie główice Fm i potrzebne są dwa sygnały ze wzmacniaczy. Jakby co to mam komplet wzmacniaczy do sprzedania.

0
  Szukaj w 5mln produktów