Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy ta antena satelitarna będzie pasowała do TNK-TV na kartę

biedrek 07 Lis 2008 14:45 6213 14
  • #1 07 Lis 2008 14:45
    biedrek
    Poziom 12  

Witam wszystkich!
    Mam kilka pytań co do starej anteny satelitarnej a przyszłego zakupu telewizji na kartę.
    Pyt.1
    Mam starą antenę satelitarną (teraz odbiera mi kilkanaście programów niemieckich) a w niej dwa konwektory czy jak to się fachowo nazywa (dwie puszki takie skierowane na talerz). Chciałem zapytać czy będę mógł z tych dwóch oczek zrobić "zeza" czy coś takiego? by tuner odbierał mi programy z astry i z hodbird'a?

Pyt.2
    Czy jak da się z tych dwóch oczek zrobić "zeza" (astra+hotbird) to czy będę mógł mieć tego zeza w cyfrowym tunerze telewizji na kartę? bo jak zauważyłem ten tuner ma tylko jedno wejście na kabel z anteny satelitarnej. Jest jakieś urządzenie do którego podepnę dwa kable z dwóch oczek z talerza a potem z tego urządzenia poprowadzę kabel bezpośrednio do tunera telewizji na kartę?

Pyt.3
    Tak w ogóle to chyba mój talerz będzie pasował do pakietu telewizji na kartę na 100%? oraz czy konwertery będą pasowały? nie za stare? bo sporo latek juz mają (6lat gdzieś)

Z góry dzięki za odpowiedź.
    Pozdrawiam serdecznie.

fotki anteny:

Czy ta antena satelitarna będzie pasowała do TNK-TV na kartęCzy ta antena satelitarna będzie pasowała do TNK-TV na kartę

Czy ta antena satelitarna będzie pasowała do TNK-TV na kartęCzy ta antena satelitarna będzie pasowała do TNK-TV na kartę

0 14
  • #2 07 Lis 2008 15:00
    Doominus
    Poziom 34  

Antena o średnicy pow 60-70 cm jest ok.
    Konwerter jest od tunera cyfrowego czy analogowego . Odczytaj dane z tabliczki.

Co do zeza to tuner musi obsługiwać DISQC gdzieś na nim powinna być taka informacja.

0
  • #3 07 Lis 2008 16:10
    darek23422
    Poziom 27  

Doominus niema takiego czegoś jak konwerter do tunera cyfrowego czy analogowego

0
  • Pomocny post
    #4 07 Lis 2008 16:19
    Doominus
    Poziom 34  

Nie napisałem do tylko od! Chodzi o to z jakim dekoderem obecnie konwerter działa. Jeśli z cyfrowym to ze zmianą nie będzie problemy jeśli z analogowym to trzeba sprawdzić czy parametry są ok.

0
  • #5 07 Lis 2008 18:22
    biedrek
    Poziom 12  

Ogólnie tuner taki:

Dane techniczne tunera:

# 500 miejsc
    # Stereofoniczny odbiornik
    # Częstotliwość wejściowa 900 - 2150 MHz
    # Scart TV za pośrednictwem połączenia SCART
    # Sygnał 22 kHz

Na niemieckich stronach znalazłem info, że to analogowy tuner, na moim tunerze nic nie pisze czy to analog czy cyfrowy. Wg mnie to jest analog sugerujac sie informacjami z google

Dane z konwerterów spisać teraz jak nie mam, bo talerz jest tak umocowany, że głowy aż tak odchylić nie mogę :p w ogóle to chyba już farba zeszła z tych oznakować konwerterów tak, że cokolwiek odczytać będzie problemem zresztą na fotkach widać jak druk jest zlany :(

Wie ktoś może ile będzie kosztował taki z tańszych konwerter pasujący do telewizji na kartę? telewizjanakarte.pl Tak w ogóle to obraz jest w jakimś stopniu zależny od konwertera? np droższy=lepszy? czy to nie ma znaczenia?

Dziękuję za zainteresowanie mym tematem i proszę o dalszą konwersację :)

Dodam, że na tunerze widnieje logo z napisem DiSEqC 1.0

Doominus napisał:

Co do zeza to tuner musi obsługiwać DISQC gdzieś na nim powinna być taka informacja.

Czyli tuner jaki oferuje w swojej ofercie Telewizja na kartę nie podejdzie pod zeza? bo w nim jest jedno gniazdo na kabel z konwertera. Ale chyba są take kostki DISqc które się montuje na kablu i z niego prowadzi się kabel do tunera. NP. takei coś http://photos02.allegro.pl/photos/oryginal/468/05/13/468051373

A to tuner w ofercie:

0
  • #6 07 Lis 2008 19:11
    ansat
    Poziom 25  

To jest antena MABO 85 cm i do Tv na kartę dobra,do wymiany konwentery.Po zamontowaniu DiSEqC będzie odbiór 2 satelit.Tunery TECHNISAT są bardzo dobre i z zezem działają bez problemu.

0
  • #8 07 Lis 2008 21:06
    biedrek
    Poziom 12  

ansat napisał:
    To jest antena MABO 85 cm i do Tv na kartę dobra,do wymiany konwentery.Po zamontowaniu DiSEqC będzie odbiór 2 satelit.Tunery TECHNISAT są bardzo dobre i z zezem działają bez problemu.

ANSAT a mógłbyś napisać jakiego konwentera mógłbym użyć do TNK? jakiś link na allegro lub do sklepu internetowego? sugerować się jakąś marką? warto kupić droższy czy tańszy o ile jest różnica w jakości (obrazu?) Jak ktoś wie to proszę o namiary na konwentery:) na googlu tego pełno, ale który podpasuje do TNK to nie mam pojęcia :(

albo inaczej :) gdy pójdę do specjalnego sklepu poświęconego tym że rzeczom to co mam powiedzieć :) Wystarczy zagadać o konwentery do tunera cyfrowego?

0
  • Pomocny post
    #9 07 Lis 2008 21:51
    ansat
    Poziom 25  

W Zabrzu chyba takich sklepów nie brakuje.Prosić o konwenter i nie sugerować się ceną, drogi nie musi być lepszy i nie ma wpływu na jakość obrazu.Konwerterów w cenie około 20 zł pełno na allegro np. inverto, maximus itp.W sklepie nie będzie to więcej jak 25-28 zł + DiSEqC 25 zł.

Dodano po 13 [minuty]:

Może być i monoblock, koszt będzie mniejszy i zamontowanie łatwiejsze. Bardzo dobre INVERTO. Powodzenia. PS. Zestawów Tv na kartę sprzedałem sporo i za tą cenę narazie nie ma nic lepszego.

0
  • #10 07 Lis 2008 23:06
    biedrek
    Poziom 12  

Dzieki wielkie :) A mam jeszcze ostatnie pytanie :)

To czarne wejście to nie jest wejście s-video co nie?

0
  • Pomocny post
    #11 08 Lis 2008 08:14
    Marek-B
    Poziom 24  

To nie jest s-Video . To jakies wejście serwisowe.
    Chcesz naprwdę dobry sprawdzony konwerter ..to z czystym sumieniem polecam ten http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=23&id=1165
    Testowałem go na mojej antenie 180 cm :0 na naprawde słabch sygnałach . sprawdził się idealnie w całym zakresie częstotliwości .

0
  • #12 09 Lis 2008 00:08
    biedrek
    Poziom 12  

Zadam jeszcze jedno pytanko :)

Jest może jakaś przejściówka z wtyczki euro czy tam scart do s-video? bo ten tuner z TNK nie ma wejscia na s-video a jestem skazany korzystac z przejsciowki euro-chinch i dzieki temu mam obraz przez composite. A chcialbym w s-video, bo podobno ciut lepsza jakość niż composite.

Czy odpowiedzią na moje pytanie będzie taka oto przejściówka?

Czy obraz nie będzie czasem czarno-biały po zastosowaniu tej przejściówki?

0
  • #13 13 Lis 2008 00:25
    xentro
    Poziom 15  

Sam sobie odpowiedziałeś. Ta przejściówka jest OK. Z wyjścia euro przechodzisz na S-Video. Obraz będzie oczywiście w kolorze, sam takiej używam :D

0
  • #14 13 Lis 2008 16:49
    biedrek
    Poziom 12  

xentro napisał:
    Sam sobie odpowiedziałeś. Ta przejściówka jest OK. Z wyjścia euro przechodzisz na S-Video. Obraz będzie oczywiście w kolorze, sam takiej używam :D

A musiałeś coś w ustawieniach tunera ustawiać? Np wyjście euro na s-video?

0
  • #15 13 Lis 2008 21:07
    xentro
    Poziom 15  

Nie, w tunerze ustawienia wideo zostawiasz w opcji EURO.

0