Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zalany silnik odkurzacza Electrolux Z-3323 ultra silencer

slaba 07 Lis 2008 18:42 8873 5
  • #1 07 Lis 2008 18:42
    slaba
    Poziom 9  

Witam ,
    chciałam sie dowiedziec czy jest możliwość zreperowania silnika odkurzacza w wypadku kiedy do silnika dostała się woda (mój 4 letni synek wpadł na pomysł odkurzenia miski z woda mojego psa :(
    w chwili obecnej odkurzacz jest rozłożony na cześci pierwsze i schnie ale w silniku zauważyłam troche rdzy i boje się go uruchomić ponieważ nie wiem jaka będzie reakcja ze strony silnika , który próbowałam osusza suszarka -choć nie wiem czy to dobry pomysł

0 5
  • #2 07 Lis 2008 19:21
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Silnik musisz włączyć, nie ma innego wyjścia, żeby zobaczyć czy jest uszkodzony. Przed podłączeniem wyjmij szczotki i dokładnie osusz razem z całym silnikiem. Jeżeli odkurzacz pracował jeszcze trochę jak był zalany to podejrzewam że uszkodził się wirnik, a to równoznaczne z wymianą odkurzacza. Uszkodzony wirnik rozpoznasz po czarnych uzwojeniach lub widocznych przegrzaniach na komutatorze (tam gdzie dochodzą szczotki). Spalony wirnik rozpoznasz również podłączając go, ponieważ szczotki będą mocno iskrzyć i może polecieć zapach spalenizny.
    pozdrawiam

1
  • #3 07 Lis 2008 21:29
    vector40
    Poziom 13  

oczywiście że jest możliwośc wysuszenia stojana i wirnika ,bo tylko te dwa podzespoły tego wymagają,ale w piecu gdzie temp jest ok 70 stopni,czyli wsadź je do piekarnika kuchenki na ok.30 min ,aby odparowała woda ze żłobków wirnika .
    możesz to robić na wyczucie tylko nie przesadź ztemperaturą będzie hulać dalej .ozdrawiam

0
  • #4 08 Lis 2008 00:48
    slaba
    Poziom 9  

wybacznie ograniczona wiedze z mojej strony w tym temacie , ale na obecną chwilę stan odkurzacza jest nie najgorszy , owszem poszły iskry przy włączeniu , zaryzykowałam jednak zmontowanie odkurzacza i chodzi całkiem nieżle
    -teraz tylko obawiam się niespodziewanej awarii która może być nastepstwem wcześniejszego uszkodzenia czy powinnam na coś zwracać uwagę w szczególności (podczas jego pracy)?np przegrzania :?:

0
  • #5 08 Lis 2008 11:18
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Przy włączeniu na pewno polecą iskry, ponieważ silnik ma zawsze taki start. Jeżeli podczas pracy nie iskrzy lub iskrzy w małym stopniu, to jakoś z tego wyjdzie. Gdy masz silnik na wierzch zobacz jeszcze łożyska, zakręcają wirnikiem, jak nie słychać to wszystko ok. Podczas odkurzania staraj się wychwycić ewentualne zmiany prędkości silnika lub dziwne dzwięki. Jednak z tego co opisujesz odkurzacz jeszcze trochę podziała.
    pozdrawiam

0
  • #6 08 Lis 2008 11:55
    slaba
    Poziom 9  

jedynie co zauważyłam to że po wciśnięciu wyłącznika na stan spoczynku silnik wolniej się zatrzymuje , dziękuje wszystkim za pomoc
    pozdrawiam 8)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo