Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Outlook - Niebezpieczne załączniki - Prosze o pomoc

14 Mar 2004 16:40 12264 8
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich.
    Wyslalem sobie pocztą pliczki z rozszerzeniem *.exe i nie tylko, w domu po odebranu poczty programem Outlook 2002 (z pakietu Office XP) i
    otwarciu wiadomości były wszystkie pliki oprócz *.exe i taki oto komunikat

"Program Outlook zablokował dostęp do następujących, potencjalnie niebezpiecznych załączników: ask.exe, td32.exe"

Jest jakis sposób na wywleczenie tych plików z tej wiadomości.

Próbowałem też wysłać tą wiadomość na inne swoje konto, outlook poinformowal mnie, ze uzytkownicy z niego kozystajacy moga miec problem z otwarciem potencjalnie niebezpiecznych zalacznikow, po czym zglasil nastepujacy błąd

Zadanie "Vosioo - wysyłanie" zgłosiło błąd (0x800CCC69) : "Nieznany błąd 0x800CCC69"

Patrzylem w zabezpieczeniach, ale opcji z niebezpiecznymi zalacznikami nie znalazlem. Jezeli ktoś z Was mial taki problem i wie jak odzyskac te pliczki prosze o pomoc

Dzieki... Pozdrawiam[/b]
  • Poziom 22  
    A nie masz czasami jakiegoś antywirusa który skanuje ci pocztę przychodzącą i to on miesza z załącznikami ?
  • Poziom 31  
    Spakuj pliki ZIP'em, albo czymś innym i prześlij. Jak nie pomoże, zmień jeszcze rozszerzenia np. na *.TMP.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    djlexus napisał:
    A nie masz czasami jakiegoś antywirusa który skanuje ci pocztę przychodzącą i to on miesza z załącznikami ?

nie nie mam antywira, ten komunikat wyswietla outlook, a tych pliczkow nie moge jeszcze raz wyslac bo nie mam juz dostepu do tego kompa (pracownia na uczelni), normalnie popakowalbym to zipem ale na tym kompie nie bylo, dlatego zalezy mi co by wywlec te pliki
  • Poziom 12  
    widze, ze nie macie wiedzy na ten temat, trzeba bedzie poszukac pomocy gdzie indziej
  • Poziom 11  
    sprawdź
    Narzędzia -> Opcje -> Karta zabezpieczenia,
    tam powinna być opcja - Nie zezwalaj na zapisywanie lub otwieranie załączników, które mogą zawierać wirusy.
    Odznacz tą opcję i powinno dać się odczytać te pliki.
    Powyższe odnosi się niestety do Outlook Express

Dla Outlooka 2002 jest to trochę bardziej skomplikowane
    1.Zamknij program Outlook 2002, jeżeli jest uruchomiony.
    2.Uruchom regedit
    3.Sprawdź, czy istnieją niżej wymienione klucze. Jeżeli tak, przejdź do kroku 4.
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\10.0\Outlook\Security

Jeżeli podana ścieżka klucza nie istnieje, utwórz ją. W tym celu przejdź do następującego klucza i zaznacz go:
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft

Kliknij menu Edycja, kliknij polecenie Nowy, a następnie kliknij polecenie Klucz.
    4.Wpisz: Office i naciśnij klawisz ENTER.
    Kliknij menu Edycja, kliknij polecenie Nowy, a następnie kliknij polecenie Klucz.
    Wpisz: 10.0 i naciśnij klawisz ENTER.
    Wpisz: Outlook i naciśnij klawisz ENTER.
    Wpisz: Security i naciśnij klawisz ENTER.
    4.Kliknij menu Edycja, kliknij polecenie Nowy, a następnie kliknij polecenie Wartość ciągu.
    5.Wpisz następującą nazwę nowej wartości:

Level1Remove
    6.Naciśnij klawisz ENTER.
    7.Prawym przyciskiem myszy kliknij nową nazwę wartości ciągu, a następnie kliknij polecenie Modyfikuj.
    8.W następujący sposób wpisz rozszerzenie typu plików, które mają być dostępne w programie Outlook 2002:

exe

9.Aby określić wiele typów plików, zastosuj następujący format:

.exe;.com
    10. po zmianach musisz ponownie uruchomić komputer

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Juz dziekuje wszystkim, najprosciej bylo odpalic starego (Outllok 5) i zaimportowac skrzynke odbiorczą z nowego outlooka.

Krzys74
    w outlooku 2002 nie wiedze takiej opcji - Nie zezwalaj na zapisywanie lub otwieranie załączników, które mogą zawierać wirusy. w karcie zabezpieczenia.

Jednak sposób opisany przez Ciebie wykorzystam, troche wklepywania, a można potem zaoszczedzic toche czasu na bawieniu sie Outookami !!!

Refleksja
    Outlook XP(2002) jest ładny, ale stara poczciwa PIĄTKA jest jednak NIEZASTĄPIONA !!!
  • Poziom 12  
    Piszę to dla tych którzy będą szukać pomocy.

Miałam ten sam problem z Microsoft Office Outlook 2007.
    Metoda krzys74 jest dobra, z tą różnicą, że szukamy klucza:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\12.0\Outlook\Security

a tam tworzymy nową "Wartość ciągu" o nazwie "Level1Remove" o wartości "exe", potem reset i wszystko gra.

Wielkie dzięki krzys74 :kiss:
  • Poziom 20  
    Wpisałem odpowiednie wpisy w rejestrze ale załącznika jak nie można było zapisać, tak nie można. Dopiero w kolejnym mailu z załącznikiem o rozszerzeniu, które wpisałem w rejestrze można go zapisać.
    Wygląda to tak jakby Outlook 2007 (starsze może również) pobierając maila z serwera nie pobierał w ogóle zakazanego załącznika. Zatem taki mail jest już praktycznie stracony.